Doigravanje A-1 lige: Cibona slomila Šibenik na Baldekinu

Cibona je u prvom polufinalnom susretu došla do važne pobjede na gostovanju kod Šibenika rezultatom 67-70.

Zagrebački sastav nije podlegao atmosferi te je uspio nametnuti svoju igru i uzeti prednost od tri koša nakon prve četvrtine (15-18). Međutim, Šibenčani nisu imali u planu se predati tako brzo te se već u drugoj četvrtini domaćin osovio na noge te je uzeo prednost koju je zadržao do kraja poluvremena (42-39). Treću četvrtinu su Cibosi granitnom obranom dobili s 16-10 te su opet vratili stvari na staro prije zadnje četvrtine. U njoj je izgledalo da će gosti rutinski doći do pobjede nakon što suu jednom trenutku došli do +9 (52-61), ali tada Šibenčani rade 13-3 seriju te u zadnju minutu susreta uspijevaju ući s +1. Na scenu tada stupa Luka Žorić koji u sljedeća dva napada realizira sve što mu nudi domaća obranu te tako ujedno i zatvara susret. Siriščević i Šakić su manje važnm koševima zaokružili konačni rezultat na 67-70.

Cibonu je  je do pobjede odveo tandem Žorić (22 koševa, 6 skokova) – Šakić (18 koševa, 8 skokova). Kod domaćina je najbolji bio bivši vuk Ivan Siriščević s 14 koševa.

GKK Šibenik- Cibona 67:70 (15:18, 27:21, 10:16,15:15)

GKK Šibenik: Radovčić 6, Badžim 6, Nakić, Bašić 3, Blaće, Pandurić, Turkyilmaz 11, Paić, Ivanov 9, Petani 7, Siriščević 14, Halilović 11.
Cibona: Reynolds, Uljarević, Šakić 18, Marinelli, Marić, Žorić 22, Ćorić, Bošnjak 12, Rozić 12, Ljubičić, Joksimović 4, Gospić 2.

Photo by: KK Cibona