Doigravanje A-1 lige: Cibona s 2-0 protiv Šibenika do finala PH

Igrači Cibone su uspjeli zaboraviti na glasine o lošem financijskom stanju kluba koje kolaju hrvatskim medijima zadnjih dana te u svojem domu s 72:66 i drugi put svladati Šibenik u polufinalu PH i tako proći u finale prvenstva.

Šibenčani su bolje krenuli u utakmicu te vodili sve do 7.minute susreta, no Cibona uspijeva preokrenuti rezultat krajem prve dionice te ju zaključuje s 22:20 vodstvom. Na krilima Željka Šakića koji je radio sve na terenu Cibona podebljava rezultat odmah početkom druge dionice, a već sredinom te četvrtine nakon zakucavanja Žorića Cibosi su na +14. Do odmora Šibenik ipak smanjuje svoj minus te su domaći nakon prvog dijela imali vodstvo 40:32. Predvođen Miralemom Halilovićem Šibenik smanjuje na samo -1 u 25.minuti ogleda, ali Vukovi imaju pravi odgovor za napad gostiju te brzo ponovno stižu na dvoznamenkastu prednost. S +9 su ušli u posljednju četvrtinu u kojoj se ekipa Vladimira Anzulovića opet uspjevala približiti domaćima, ali oni su uvijek imali odgovor u napadu i tako na kraju bez velikog stresa dolaze do pobjede i plasmana u finale.

Željko Šakić imao je 22 poena, 15 skokova i 5 asistencija u velikoj pobjedi Cibone, dok Roko Badžim sa svojih 16 poena i 5 asista nije mogao pomoći Šibeniku da dođe do slavlja,

Cibona – GKK Šibenik 72:66 (22:20, 18:12, 19:18, 13:16)

Cibona: Reynolds 9, Šakić 22, Bošnjak 11, Žorić 12, Rozić 9, Uljarević, Marinelli 2, Marić, Ljubičić, Joksimović 5, Gospić 2, Ćorić.

GKK Šibenik: Badžim 16, Bašić 3, Petani 7, Siriščević 11, Halilović 14, Radovčić, Nakić, Blaće, Pandurić, Turkyilmaz 10, Paić, Ivanov 5.