Cres srušio lidera PGŽ lige

Kadeti Cresa srušili su lidera PGŽ lige na njihovom terenu s rezultatom 82-71.

Odlično su ušli kadeti Cresa u susret te su već nakon prve četvrtine imali prednost od devet koševa, 13-22. Međutim, kako je igra odmicala tako je FSV polako počeo dokidati svoj zaostatak te je do poluvremena kaskao samo za sedam koševa, 33-40. Odmah početom drugog poluvremena je FSV iskoristio pad igre u redovima Cresa te je uspio doći u egal s gostima pred zadnjih deset minuta susreta. Kad se činilo da će kadeti Cresa nastaviti silaznom putanjom, oni su uspjeli smiriti svoju igru te se vratiti na željenu razinu, što je rezultiralo efikasnom četvrtinom (19-30!) koja im je donijela konačnu pobjedu.

Bruno Nađ je s 21 koševa predvodio momčad Cresa, dok je Dino Salković bio drugi strijelac momčadi s 20 koševa. Kod FSV-a je najraspoloženiji bio Milaković s 22 koša.

FSV – Cres 71 – 82 (13-22, 20-18, 19-12, 19-30)

FSV: Cetina, Rukavina, Jakovac 16, Milaković 22 , Sertić, Tomić 15, Urban, Brljavac, Vučemil 12, Grbavac 6, Nikšić;
Cres: Kaštelan 18 , D.Salković 20, Blažević, B. Filipas 2, Nađ 21 , Bosnić, B.Salković 9,  K. Damijanjević, N. Filipas 2, Lovrečić 10;