Doigravanje A-1 lige: Cedevita slavila nad Splitom u gostima i uzela vodstvo u seriji

Split je ugostio Cedevitu u prvoj utakmici njihove polufinalne serije, a zagrebačka momčad je laganom pobjedom 97:78 došla do 1-0 vodstva u njihovom ogledu.

Cedevita je preuzela inicijativu od samog početka utakmice, ali Split se držao još u prvoj dionici te nije dao gostima da se previše odvoje. Vitamini nakon prvih 10 minuta imaju 21:18 prednost, no nije im dugo trebalo da prelome utakmicu. Sljedeća četvrtina pokazala se ključnom jer Cedevita u njoj radi seriju 17-0 predvođena Mirom Bilanom i Johnom Shurnom te dolazi na ogromnih +19, prednost koja se pokazala nedostižnom za Splićane koji na poluvremenu gube 29:44.

Split je u nastavku zaigrao puno bolje u napadu – u trećoj dionici Žuti postižu jedan poen manje nego u cijelom prvom dijelu, ali i Cedevitin napad kojeg je vodio Filip Krušlin radi na pravi način te ekipa Veljka Mršića ne dozvoljava niti jednog trenutka da se domaći približe. S +15 su Zagrepčani ušli u zadnju četvrtinu, tu prednost rutinski povećali za još 4 poena i došli do vrijedne pobjede u gostima.

Filip Krušlin bio je odličan za Cedevitu s 21 poenom uključujući 5 trica, dok je Split predvodio Goran Filipović s 17 poena.

Photo by:youtube.com