Cedevita i Cibona pobjedama otvorile pripreme

Zagrebački klubovi upisali su svoje prve pobjede na pripremama.

Kombinirana momčad Cedevita uspjela je srušiti odmah na startu ruski Enisey rezultatom 74-68. Trener Zdovc nije mogao za ovu utakmicu računati na Musu, Murphya, Johnsona, Jordana, Ukića, Krušlina, Ramljaka, Buljevića i Arapovića. Međutim, ostatak igrača ozbiljno je shvati ovu utakmicu te ju je odradio na pravi način. Najviše su se istaknula pojačanja: Stipanović i Nichols su tako susret završili s 14 koševa, dok je Cherry zabio pola koša manje. Zdovc je bio zadovoljan svojom momčadi koja je teških nogu uspjela izvući ovu objedu:

Zadovoljan sam pobjedom jer kod mene je bitno da se uvijek traži pobjeda. Sigurno su teške noge ali to nema veze jer imamo kvalitetu, iako nemamo dosta igrača iz rostera pa moramo kombinirati. Nije bilo loše nakon ovih 5, 6 dana priprema, držim da igrači polako shvaćaju što ja tražim od njih. Taktički mladi igrači imaju dosta rezerve, stariji to brže povezuju. Iskreno nije bilo loše i zadovoljan sam pobjedom.”

Cibona je s utakmicama već započela prošli tjedan (pobjeda nad Zlatorogom 79-70). Ovoga vikenda je ostvarila svoju prvu pobjedu pod Tornjem nadvisivši mađarski Kormend rezultatom 82-81. Cibona je držala utakmicu pod svojom kontrolom prvo poluvrijeme (49-37), ali je u nastavku energetski pala što je raspoloženiji Kormend uspio iskoristiti za povratak u egal. No, u zadnjim minutama susreta je Cibona bila spretnija te je uzela svoju drugu pobjedu. Odličnu partiju je pružio Cleveland koji je Mađare zatrpao s 24 koša.

Cedevita – Enisey 74:68 (26:15, 41:40, 56:52)

Cedevita: Smajlagić-, Cherry 13, Katić 5, Nichols 14, Perković 3, Slavica 2, Musa 8, Bajo 3, Žganec 5, Stipanović 14, Kaštropil-, Bilan 7

Cibona – Kormend 82-81(27-20, 22-17, 21-25, 12-19)

Cibona: Mandić 8, Uljarević 5, Bilinovac 12, Novačić 6, Ćorić 7, Bošnjak 5, Rozić 15, Cleveland 24, Ljubičić, Jularić

Photo by: KK Cedevita