Belišće nadjačalo Pulu 1981 na svom terenu

Pula 1981 u sklopu 15.kola kvalifikacijske lige gostovala je kod ekipe Belišća. Bio je to sudar susjeda na ljestvici( Pula 8., Belišće 7.) u kojem je Belišće prekinulo niz Puljana od tri pobjede zaredom te došlo do slavlja 83:77.

Bila je to tijesna borba od samog početka gdje su Puljani ipak uspjeli ostvariti veću prednost na startu pa su nakon prve četiri minute bili na plus 5(13:8). Ubrzo nakon zakucavanja Ante Božića Pula je i na +7, no ne treba dugo ni da se domaći vrate u egal, pa onda na kraju dionice i u vodstvo 23:22, rezultatu s kojim se zaključilo početnih 10 minuta. U nastavku se igralo koš za koš s laganom inicijativom Belišća, dok su se gosti držali na krilima Nerea Gržinića i Božića. Slavonska momčad s minimalnim vodstvom 44:43 odlazi na predah.

Za igrače Dalibora Mezulića drugo poluvrijeme nije najbolje krenulo s obzirom da ga je Belišće otvorilo s 10-4 mini serijom, a mnogobrojne greške u nastavku treće četvrtine spriječile su ih da možda otiđu i na dvoznamenkastu razliku. Ovako je Pula bila još itekako u igri te je zaostajala 6 poena(62:56) uoči zadnje dionice. U završnicu Pula ulazi na krilima Marina Đuguma koji postiže prvih 6 poena za svoju ekipu, dok 4 pogođena šuta zaredom od strane domaćih vode njih na +9 prednost. Razmjenjivali su se tako koševi s jedni i druge strane, ali Pula se nikad nije uspjela sasvim približiti Belišću koji na koncu dolazi do zaslužene pobjede.

Najbolji strijelci Pule bili su Ante Božić s 19 poena čemu je dodao i 7 skokova te Marin Đugum također s 19 poena i 5 skokova. Nereo Gržinić dodao je 16 poena i 5 asista za Puljane. Marko Soldo je s 19 poena predvodiox Belišće u slavlju.

Belišće-Pula 1981 83:77 (23:22, 21:21, 18:13, 21:21)

Pula 1981: Percan 0, Čakarić 0, Bulešić -, F.Gržinić 7, Božić 19, Ferenčić 8, N.Gržinić 7, Dasko 6, Đugum 19, Zvijerac -.

Belišće: Cerjak 4, Soldo 19, Vidaković 0, Bičvić 15, Markota 0, Gradinjan 7, Nađ 0, Đolić 11, Šarić 8, Boras 18, Funtak 0.