Zvezda lagano do druge pobjede protiv Cedevite

Cedevita nije uspjela u drugoj utakmici finala ABA lige protiv Crvene Zvezde upisati pobjedu te je tako beogradski klub vodstvom 2-0 u seriji došao na korak do osvajanja regionalnog natjecanja u seriji na tri pobjede.

Hrvatski prvak držao se dobro većinom prve četvrtine, no krajem te dionice Crvena Zvezda serijom 10-4 odlazi na 29:18 uoči nastavka. A taj nastavak nije donio previše neizvjesnosti: domaćini su brzo došli na dvoznamenkastu prednost te je održavali lako do poluvremena koje je zaključio Gudurić s tricom koje je donijela ogromnih +23 Zvezdi na predahu. Vitamini su počeli bolje drugi dio na krilima Ryana Boatrighta, no nedovoljno oporavljeni američki play nakon polufinala protiv Partizana ponovno se ozlijedio u trećoj dionici te je morao van iz igre. Tada je stala i Cedevita te je Zvezda s+20 otišla u posljednji dio ogleda. Tamo su Zagrepčani doduše iskoristili opuštanje ekipe Dejana Radonjića te su došli i na -8, ali domaći tim nije dopustio preokret te na kraju obavio lagan posao te stigao do pobjede 83:74.

Miro Bilan bio je najbolji igrač Cedevite s 12 poena, dok je Rashad James dodao 11 ubačaja. Charles Jenkins ostvario je 16 poena i 7 skokova za pobjedničku ekipu.

Treća utakmica serije igra se u Zagrebu u četvrtak, 13.travnja u 19 sati, a u toj utakmici Cedeviti se vraća dosada suspendirani trener Veljko Mršić. Amerikanac Boatright je pak čini se izgubljen za ostatak finalne serije.

Photo by: KK Cedevita