Županijska ml.kadetska liga (Ž): Rutinske pobjede Arxa i FSV-a

FSV, Arx, Opatija i Riječanka bili su uspješni u novim utakmicama županijske lige za mlađe kadetkinje.

Riječanka je odigrala dva susreta te je upisala polovičan učinak. Prvi je na redu bio susret protiv Mlakasporta. U vrlo tvrdoj utakmici odlučujućom se pokazala treća četvrtina u kojoj su košarkašice Riječanke napravile razliku od osam koševa. Gošće se poslije toga nisu uspjele vratiti u u utakmicu te su morale priznati svoj poraz rezultatom 42-32. Odlična je bila Babić u pobjedničkim redovima s 22 koša. Kod Mlakasporta, Marinac je završila susret s 13 koševa.

Iste sreće nisu bile protiv vršnjakinja iz FSV-a, koje su rutinski uzele pobjedu rezultatom 57-36. Odmah su jako krenule u utakmicu te nisu dopuštale Riječanki da u bilokojem trenutku utakmice nametnu svoj ritam. Čak tri igračice FSV-a su završile susret s 12 koševa: Maržić, Majdandžić te Ožbolt. Kod Riječanke je ovoga puta najbolja bila Pejković s 10 koševa

Arx je na svojem terenu pokazao tko je šef te je nadigrao Krk s 71-51. Košarkašice Krka uspjele su uzeti prvu četvrtinu s minimalnih 13-12, ali od u sljedeće tri četvrtine glavnu riječ je imao Arx. Mlade nade Crikvenice su napravile velikih 59-38 u periodu od tri četvrtine. Briljirale su Srdoč i Gulin sa po 18 koševa svaka kod Arxa. Najbolja igračica Krka je bila Duvnjak, koja je susret završila sa 17 koševa.

Opatija je na gostovanju kod Viškova uzela pobjedu rezultatom 47-36. Prva četvrtina pripala je Opatijkama, ali veselje dugo nije trajalo jer je Viškovo ubrzo uzvratilo u drugoj četvrtini. Međutim, Opatija je zadržala minimalno vodstvo pred odlazak na veliki odmor (26-22). Treća dionica igre bila je ključna jer je u tom periodu Opatija otišla na dvoznamenkastu prednost te se više nije okrenula nazad. Igračica utakmice je bila Sandalj iz Opatije, koja je susret završila s 22 koša. Bliznac s 12 koševa bila je prvo ie Viškova.

FSV – Riječanka 57:36 (11-5, 12-9, 19-9, 15-13)

FSV: Samardžić, Perković, Maržić 12, Majdandžić 12, Periša 2, Filipović 6, Ožbolt 12, Dobrotinić 5, Bašić 8

Riječanka: Nujić 6, Orešković 5, Pejković 10, Grgičević 8, Bedrant T. 4, Kremenjaš , Bedrant K., Misimović 1

Arx – Krk 71:51 (12:13, 20:16, 20:9, 19:13)

Arx: Pavlica, Ahel 6, Rogić, Antak 2, Srdoč 18, Šnjarić, A. Vukić 2, R. Vukić 6, Peričić 13, Benić 2, Gulin 18, Lončarić 4.

Krk: Juras, Drglin 2, Skomeršić 11, Sknorc, Milosavljević 13, Međimorić, Žurić, Brozić, Laštro, Kraljević 3, Nešković 5, Duvnjak 17

Viškovo – Opatija 36-47 (6-15, 16-11, 8-15, 6-6)

Viškovo: Brleković, Banić, Pejić, Gubo, Leoni 4, Šogolj 8, Rathobić, Bliznac 12, Gibičar, Čop 6.

Opatija: L. Kurjak 2, I. Kurjak, Mihaljević 2, Šporčić 4, Ramić, Luksetić 4, Radoš 13, Martinčić, Aničić, Mihaljević, Sandalj 22.

Riječanka – Mlakasport 42-32 (8-8, 11-10, 13-6, 10-8)

Riječanka: Pejković 2, Šepić 12, Bosnić, Grgičević 4, Stevanović, K. Bedran 4, T. Bedran 2, Babić 22.

Mlakasport: Grgurina 8, Kolić, Ušljebrka, Maksimović, Vučetić 3, Martinović 2, Rajnović 6, Marinac 13, Medvedić