Županijska ml. kadetska liga (Ž): Peričić s 29 koševa zatrpala Viškovo

Ovog vikenda nam je županijska liga za mlađe kadetkinje ponudila vrlo napete dvoboje.

Susret Arxa i Viškova je bio sve samo ne uobičajen. Gošće su na raspolaganju imale samo sedam igračica, dok je domaćina zahvatio val ozljeda i bolesti. Krešo Kozlevčar nije mogao računati na pet igračica za ovaj susret (Srdoč, Lončarić, L. Ahel, Pavlica, Baričević). Međutim, to ih nije spriječilo da uzmu rano vodstvo od +7. Nažalost,to vodstvo su platili ozljedom mlade Luane Antak. Igračice Viškova su se mobilizirale te su do poluvremena smanjile na -6. Tada se dogodio još jedan udarac za Arx, jer je ostao bez mlade Vukić zbog bolesti. Međutim, Arx je predvođen odličnom Peričić uspio uzeti i treću četvrtinu te naposljetku i zadnju četvrtinu zajedno s utakmicom, 58-44.

Kozlevčar je za Crikva.hr sjajno opisao u kakvoj se situaciji bio našao Arx:  Dogodio nam se pravi filmski scenarij gdje smo ostali doslovno bez pola ekipe i odigrali u smislu izreke „koga nema bez njega se mora“.

Odličnu utakmicu je pružila Elena Peričić, koja se zaustavila na 29 koševa. Kod Viškova je odlična bila Orešković s 12 koševa.

U drugoj utakmici je Krk uspio uzeti pobjedu protiv Mlakasporta rezultatom 48-40. Krku je pripalo prvo poluvrijeme (29-28), ali onda su gosti eksplodirali u trećoj četvrtini (4-18) te su pred zadnju četvrtinu uzeli vodstvo od +4. Kada se činilo da će otići do pobjede, domaće cure im uzvraćaju istom mjerom (15-4) te uzimaju konačnu pobjedu. Skomeršić je s 17 koševa predvodila listu strijelaca za Krk. Kod Mlakasporta je odličnu partiju pružila Grgurina s 16 koševa.

Arx – Viškovo  58:44 (14:7, 13:14, 17 :14, 14 – 9)

Arx: Buneta, Gajić 7, Antak, P. Ahel 6, Šnjarić, Vukić 6, Peričić 27, Benić, Gulin 10, Rogić.

Viškovo: Nujić 6, Brezeković 6, Leoni, Orešković 12, Čop 8, Šogolj 4, Getliner 5.

Krk – Mlakasport 48-40 (15-8, 14-10, 4-18, 15-4)

Krk: Leleković, Šimić, Skomeršić 17, Kraljić, Vadnov, Šipuljak 2, Žužić, Milohnić, Prendivoj, Kraljević 9, Nešković 14, Duvnjak 6

Mlakasport: Grgurina 16, Poljak, Volić 2, Medvedić 6, Martinović 3, Marinac 9, Maksimović 4, Rajnović, Vučetić, Ušljebrka