Županijska ml. kadetska liga (Ž): Nestvarnih 101 poen za Arx

15094483_1782850788644498_8165205951263019867_nArx i Krk uzeli su svoje premijerne pobjede ove sezone, ali priča dana je definitvno pobjeda Arx.

Košarkašice kuba iz Crikvenice su zabile nestvarnih 101 poen u pobjedi nad košarkašicama Mlakasporta. Utakmica za pamćenje, u kojoj je Arx otključao svoj atomski napad već u prvoj četvrtini (34-10). Usporile su u drugoj dionici, da bi onda opet stisnule gas u drugome poluvremenu.

Zauvijek će se pamtiti trenutak kada su prešle 100 poena. Prva violina Arx-a, Elena Peričić, krade loptu te polaganjem odvodi svoju momčad na povijesnih 101-29.

Već spomenuta Elena Peričić je bila motor domaće ekipe s postignutih 45 koševa. Još su se istaknule Ahel s 24 koša te Srdoč s 12 koševa. Prvo ime Mlakasporta je bila Gregurina s 15 koševa.

U drugoj utakmici je Krk pobijedio Riječanku , 45-35. Riječanka se držala u prvoj dionici, koju su dobili s 9:8. U nastavku su košarkašice Krka dobrom igrom u drugoj četvrtini uzele prednost, koju više nisu ispuštale do kraja susreta. Duvnjak s 18 koševa bila je prvo ime Krka. Kod Riječanke je najefikasnija bila Šepić s 12 koševa.

Riječanka – Krk 35-45 ( 9-8, 5-11, 10-13, 11-13)

Riječanka: Pejković 6, Šepić 12, Grngičević 7, Bosnić, Stevanović, T. Bedran 8, Kremenjaš, K. Bedran 2.

Krk: Kraljić 4, Jurić 2, Juras, Mešić, Kraljević 6, Međimorec, Prendivoj 2, Milosavljević, Brozić, Laštro, Nešković 13, Duvnjak 18.

Arx Crikvenica 101 – Mlakasport Rijeka 29 (34:10, 16:8, 23:7, 28:4)

Arx: Gržac, Ahel 24, Baričević, Antak 2, Srdoč 12, Šnjarić, A. Vukić 1, R. Vukić 3, Peričić 45, Benić, Gulin 8, Lončarić 6.

Mlakasport: Grgurina 15, Volić, Ušljebrka 4, Medvedić 2, Vučetić, Martinović 2, Marinac 6, Maksimović, Rajnović.