Županijska ml. kadetska liga (Ž): FSV uzeo pobjedu u derbiju

15196015_1785064301756480_9072405817499562947_oU prošlom kolu ženske mlađe kadetske lige mogli smo svjedočiti velikom derbiju između Arx-a i FSV-a te tijesnoj pobjedi Opatije.

Susret između FSV-a i Arx-a opravdao je sva očekivanja. Prva četvrtina je završila 14-14, ali u drugoj dionici igre FSV se počeo odvajati.  Na predah su gošće iz Rijeke uspjele otići s +2. U drugom poluvremenu FSV je bez upozorenja odletio na +11 na krilima sjajne Bašić. Arx se u zadnjem kvartalu pokušao vratiti, ali razlika je ipak bila prevelika. FSV je do pobjede vodila Bašić s 22 koša. Kod Arx-a je dominirala ubojita Peričić, koja je FSV zatrpala s 30 koševa.

Riječanka je ubilježila drugi poraz ove sezone. Ovoga puta kobna je bila Opatija, koja je uzela pobjedu s 60-53. Kadetkinje Opatije iskoristile su sve crne rupe u napadu koje je Riječanka imala. Opatija je pred ulaz u zadnju četvrtinu imala nedostižnih +13. Riječanka se raspucala u zadnjoj četvrtini, ali tada je već bilo prekasno. Ristić s 26 koševa bila je prvo ime Opatije u ovom susretu. Kod Riječanke se istaknula Šepić s 18 koševa.

Arx – FSV 52:57 (14:14, 11:13, 8:17, 19:13)

FSV: Samardžić, Kelentrić 9, Maržić 14, Majdandžić 4, Šarčević, Periša, Filipović 5, Trbojević1, Ožbolt 2, Čanković, Bašić 22

Arx: Gržac, Ahel 6, Antak, Srdoč 10, Vukić A.,2, Vukić R.4, Peričić 28, Benić, Gulin 2, Lončarić,

Riječanka – Opatija 53-60 (6-15, 20-16, 5-13, 22-16)

Riječanka: Ristić 18, Jakopović 2, Pejković 6, Šepić 18, Bosnić, Stevanović, Grgičević 14, Bedran 6, Kremenjaš 2, Bedran 3.

Opatija: Ristić 26, Menić, Priškić, Miholjević, Šporčić, Knežević 2, Sandalj, Radoš 13, Grgurić 5, Jurišić 13, Pavlović.