Županijska ml. kadetska liga: Volarević show!

15000853_1691925057786667_5849767538714417158_oPrije početka novih utakmica županijske mlađe kadetske lige, vrijeme je da se prisjetimo prošlog kola, gdje smo mogli svjedočiti odličnim utakmicama.

Na semaforu je pisalo da FSV igra protiv Opatije, ali to je ustvari bio dvoboj košarkaša FSV-a i Volarevića iz Opatije, koji je zabio 64 koša! Opatija je uzela prvu četvrtinu, da bi se onda FSV sabrao te odličnom igrom uzeo vodstvo pred odmor. U nastavku je Volarević nastavio vući Opatiju, ali se FSV uspio othrvati svim njegovim naletima te uzeti pobjedu u tijesnoj završnici s 82-81.  Starčević s 24 koša je bio prvo ime u pobjedničkim redovima. Volarević je bez ikakve sumnje bio najbolji igrač Opatije. Nažalost, nije imao raspoložene suigrače za nešto više od poraza.

Zamet je razbio Ri-basket 67-25. Zamećani su zatvorili sve puteve prema svom košu te su na njenim krilima gradili svoju prednost od početka do kraja susreta. Živković s 27 koševa je bio najefikasniji u redovima Zameta. Kod Ri-basketa su najviše zabili Prce i Unković (6 koševa).

U utakmici s malo koševa, Škrljevo je bilo bolje od Kostrene, 48-35. Napadački nijedna momčad nije imala svoj dan (prva četvrtina 2:2), ali se Škrljevo ipak uspjelo probuditi u nastavku susreta za razliku od domaćina. Kukuljan s 16 koševa te Zubalj s 14 koševa su heroji pobjede Škrljeva. Kod Kostrene je Bajčić zabio 9 koševa.

Zadnja utakmica nam je donijela otočki derbi između Krka i Raba. Međutim, Krk je odmah na početku pokazao da su razina više od Raba. Rab se držao u prvoj četvrtini, da bi onda u sljedeće dvije zabio samo 6 koševa. Zadnju četvrtinu su odigrali izjednačeno s Krkom, ali tada je već bilo prekasno. Krk su do pobjede 73-32 vodili Marin s 19 koševa te Čondrić s 12 ubačaja. Kod Raba je jedini raspoloženi bio Moljar s 18 koševa.

Ri – basket – Zamet 25-67 (9-18, 7-18, 2-13, 7-18)

Škrljevo: Kobašević 2, Bjelčević 2, Travica 2, Skočilić 2, Bašić, Karaica, Butković, Bilić 5, Prce 6, Unković 6.

Zamet: Jelenković 4, Živković 27, Špurej 16, Blaženović, Macan 4, Sterpin 8, Matek 2, Golubić 6.

Kostrena – Škrljevo 35:48 (2:2, 6:18, 12:10, 10:18)

Kostrena: Bajčić 9, Pugar, Balen, Juričić 2, Vukoša 2, Tonković, Čeh 1, Dragičević 2, Brletić 8, Ivančić 4, Brazzoduro 5

Škrljevo: Zubalj 14, Pranjić, Burul 2, Zaharija, Tuhta, Zoretić, Crnković, Moreti 4, Lukanić 12, Kukuljan 16, Podnar.

FSV 2 – Opatija 82 : 81 (15:21, 24:13, 23:27, 20:20)

FSV 2: Matić 9, Zatezalo 13, Malić, Šimatović, Vuksan 11, Peulić 6, Starčević 24, Ivančević 14, Oprešnik 5, Rukavina, Linardić, Miljak.

Opatija: Mešić 6, Mašinović, Prpić, Rajko, Crljen, Minovac, Volarević 64, Volčanšek 7, Lozić, Katalinić, Matacun, Knežević 2.

Krk – Rab 73-32 ( 19-12, 24-4, 16-2, 14-14)

Krk: Jurina 4, Marin 19, Rodman 4, Malović 10, Kojić, Bilicki 6, Mihajić 4, Berić 10, Orlović 2, Čondrić 12, Blažić, Fijačko 2.

Rab: Sović-Padovan, Debelić, Grgurić 4, Fafanđel, Moljar 18, Maraus 4, Kaštelan, Godinić 6.