Županijska ml. kadetska liga: Škrljevo bez lijeka za Kobaševića

Ovog vikenda nam je županijska mlađe kadetska liga ponudila pravi repertoar utakmica za pogledati.

Mlađe kadete Kostrene skupo je koštala druga četvrtina protiv Opatije te su morali priznati poraz, 37-49. Košarkaši Opatije imali su minimalno vodstvo nakon prve četvrtine (8-10), ali se ono naglo povećalo nakon druge, u kojoj su ostavili domaćina na samo 4 koša (4-14; 12-24). Pokušala je Kostrena potegnuti u drugom poluvremenu, ali Opatija je bez problema odagnala sve njene prijetnje te je uzela pobjedu. Briljirao je Polegubić s 28 koševa za Opatiju. Kod Kostrene je Mance upisao 12 koševa.

Zamet je bez većih problema nadigrao goste s Raba rezultatom 49-20. Savršeno su otvorili utakmicu domaći košarkaši (13-0) te su bez većih problema držali tu prednost sve do treće četvrtine, kad je na teren opet došla njihova granitna obrana (11-3), koja ih odvodi do čak +22. Zadnja četvrtina je tako prošla u trivijalnom tonu za obje strane. Sterpin je s 15 koševa bio prvo ime Zameta. Kod Raba je Makaus uspio doći do 10 koševa.

Susret Ri basketa i Škrljeva bio je revolveraški obračun između Kobaševića i Kukuljana, iz kojeg je ipak sretniji izašao član Ri basketa. Tri poena prednosti je Škrljevo imalo nakon prve četvrtine (15-18), ali onda Ri basket lomi utakmicu u sljedeće dvije dionice (11-4, 20-11; 46-33). Škrljevo je uspjelo uzeti zadnju četvrtinu kao utješnu nagradu, ali od poraza nije bilo bijega (59-45). Što se tiče navedenoga revolveraškog obračuna, Kobašević je nadjačao Kukuljana sa svojih 38 koševa, naspram njegovih 30. Oboje zaslužuje pohvale za svoj ofenzivni učinak te doprinos ekipi te se nadamo da će i njihov sljedeći susret biti ovako napadački inspiriran.

Kostrena – Opatija 37-49 (8-10, 4-14, 10-11, 15-16)

Kostrena: Čeh 2, Bajčić 2, Mance 12, Juričić 2, Vidović 4, Čopić 5, Dragičević 2, Brletić 4, Brazzoduro 4

Opatija: Milovac, Rajko 4, Crljen, Matacin, L. Brkić, Prpić 1, K. Brkić, Volarević, Volčanšek, Mašinović 12, Vengust, Polegubić 28.

Zamet – Rab 49-20 (13-0, 12-11, 11-3, 13-6)

Zamet: Jelenković, Živković 6, Macan 5, Golubić, Šegota, Špurej 7, Sterpin 15, Matek 5, Rakić 2, Spina 9

Rab: Sović, Padovan, Godinić 7, Makaus 10, Debelić, Fafanđel, Holjar 3, Kaštelan

Ri basket – Škrljevo 59-45 (15-18, 11-4, 20-11, 13-17)

Ri basket: B. Oršić, Kovačević 2, M. Oršić, Projić, Bjelčević 2, Kobašević 38, Prica 6, Bašić, Unković 6, Delpin, Omerović 5.

Škrljevo: Zubalj 5, Kukuljan 30, Crnković, Burul, Tuhtan, Pranjić, Zharija, Podnar, Zoretić, Moreti 2, Lukanić 8.