Županijska kadetska liga: Nitko ne može zaustaviti zahuktali FSV

15003365_1354892907856564_6916561185826812858_oOdigrano je četvrto kolo PGŽ kadetske lige,  gdje smo imali prilike vidjeti nastavak dominaciju FSV te pobjede Cresa i Crikvenice.

FSV II je ubilježio dvije pobjede. Prvi je pao Ri – Basket, koji nije mogao parirati odličnim domaćinima u nijednome trenutku. Jakovac je s 23 koša bio među najzaslužnijima za pobjedu FSV-a, 86-38. Kod gostiju se jedino istaknuo Mohorić s 15 koševa.

Zamet je uspio ubaciti više koševa od Ri-basketa, ali su ujedno i primili više od njih. Sve je odmah bilo riješeno u prvoj četvrtini, gdje je FSV otišao na +19. Do kraja utakmice je bez većih problema gradio svoje vodstvo do završnih +59, 110-51. Briljirao je Jović, koji je ubacio 44 koša. Zbog njegove fenomenalne partije, u sjeni je ostao Mršić, koji je zabio 28 koševa. Kod Zameta su jedini raspoloženi bili Bart s 24 i Veršić s 22 koša. Ostatak momčadi Zameta kombinirao je zajedno za još 5 koševa.

Crikvenica je nakon prvog poluvremena imala sve u svojim rukama, ali Krk je odličnom trećom dionicom uspio zakomplicirati stvari. Međutim, Crikvenica je uspjela u zadnjem kvartalu igre obraniti svoju minimalnu prednost te slaviti na domaćem terenu s 68-64. D. Car s 16 koševa bio je prvo ime Crikvenice. Kirinčićevih 25 koševa nije bilo dovoljno Krku da preokrene rezultat u svoju ruku.

Cres je utakmicu lišio napetosti već u prvoj četvrtini, gdje su nadigrali kadete Kraljevice s 24-9. Furiozno su nastavili i u drugoj četvrtini (42-17), da bi onda u nastavku stisnuli kočnicu i dopustili Kraljevici da ublaži svoj poraz, 72-55. Nađ s 21 košem bio najefikasniji kod Cresa. U stopu ga je pratio D. Salković s 20 koševa. Kod Kraljevice je Aleksić ubacio 19 koševa.

Kraljevica – Cres 55-72 (11-24, 8-18, 16-21, 20-9)

Kraljevica: Mitić 2, Blokar 2, Grubišić, Šupuković 10, Aleksić 19, Carletto 16, Ćenanović 6, Vučković

Cres: Kaštelan 8, Martinčić, D.Salković 20, Blažević 2, B. Filipas 2, Bosnić, Nađ 21, Sepčić, K. Damijanjević, B.Salković 2, N.Filipas 15, Lovrečić 2.

FSV II – Zamet 105-61 (18:21,15:37,10:19,18:28)

FSV: Jakovac 20, Milaković 15, Simon 6, Tomić 34, Fajdetić 11, Klapan 6, Grbavac 3, Nikšić 2, Vučemil 5.

Zamet: Verčić 22, Bart 24, Perišić, Kovačić, Matejčić, Smoković, Košmerl 2, Dechmann 1, Tončinić 1.

FSV II – Ri basket 86-38 (22:12,22:9,19:11,23:6)

FSV: Jakovac 23, Milaković 11, Sertić 12, Tomić 6, Fajdetić 8, Klapan, Grbavac 11, Nikšić 5, Vučemil 10.

Ri – basket: Oršić, Kovačević 4, Kobašević, Obradović 5, Jurišić 2, Mohorić 15, Grdić 10, Kožul 2, Omerović.

Crikvenica – Krk 68 : 64 (20:14,19:16,7:13,22:21)

Crikvenica: J. Banušić, Vukadin 10, Bošnjak 5, Španović, D. Car 16, Maričić 14, S. Car 14, M. Car, A. Banušić, Bolješić, Šamanić.

Krk: Jakupi 2, Kirinčić 25, Stašić, Malović 10, Jozić 21, Oliva 2, Geljić 4, Stanić, Čondrić, Marijan.