Županijska kadetska liga: Nemilosrdna Crikvenica!

Kadeti su bili vrlo aktivni prošlog vikenda u županijskoj kadetskoj ligi.

Crikvenica je potopila Ri basket s 48 razlike, 85-38. Pobjeda Crikvenice u nijednom trenutku nije bila upitna. Ri basket polagano je gubio korak za Crikvenicom, da bi u zadnjoj dionici igre digli bijelu zastavu.  Bolješić s 21 košem bio je odličan kod Crikvenice. U stopu ga je pratio Šamanić, koji je zabio 16 koševa. Veršić je bio najbliži dvoznamenkastim brojevima te je postigao 9 koševa za Ri basket.

Kraljevica je u uzbudljivoj utakmici protiv Zameta uspjela iščupati pobjedu u zadnjoj četvrtini. Zamet je uzeo prvu četvrtinu s 13-11. Kraljevica je eksplodirala u drugoj četvrtini te je bez problema otišla na odmor s +11 (22-33). Zamet im nije ostao dužan u trećoj četvrtini, koju su uzeli s velikih 23-9. Međutim, Zamet nije uspio izdržati napade Kraljevice u zadnjoj dionici igre te je morao priznati tijesan poraz 53-56. Carletto s 20 koševa bio je prvo ime Kraljevice u ovome susretu. Kod Zameta se istaknuo Sablić s 19 koševa. Najveću pomoć je imao u Veršiću, koji je gostima utrpao 17 koševa.

Zamet je imao više sreće u tijesnoj završnici protiv Opatije, gdje je bio sretniji i spretniji od domaćina. U vrlo tvrdoj utakmici, nijedna momčad nije imala dovoljno kvalitete da se odvoji na veću razliku. To je rezultiralo produžetcima, u kojima su uspješniji bili košarkaši Zameta, koji su tako upisali novu pobjedu rezultatom 63-60 . Igrač utakmice je bez sumnje Sablić, koji je utrpao 33 koša Opatiji. Kod Opatije je svoj posao rutinski odradio Volarević, koji je ubacio 25 koševa.

Cres je izvukao vrijednu pobjedu na vrućem gostovanje kod Jadranke, 73-61. Neugodna Jadranka stvarala je probleme Cresu, ali ih nije uspjela spriječiti da izgrade veliku prednost u prve tri četvrtine (+21). Jadranka je ipak u zadnjoj dionici igre uspjela iskoristit opuštanje Cresa te ublažiti svoj konačni poraz. Nađ je bio najbolji igrač Cresa s 21 košem. Kod Jadranke, odličan jeb bio tandem Jović (24 koša) i Latin (18 koševa).

Jadranka – Cres 61-73 (12-18, 10-20, 13-18, 26-17)

Jadranka: Mršić 11, Perkić 2, Kuljanić 2, Kovačević 1, Jović 24 , Latin 18, Budinić 2, Perišić 1;

Cres: Blažević 6 , Ćurković, D. Salković 8, Maraš 13, Damijanjević, Blažeković, Nađ 21 , B. Salković 8, B. Filipas 5 , N. Filipas 2, Lovrečić 10

Crikvenica – Ri basket 85-38 (25-14, 14-9, 24-9, 22-6)

Crikvenica: J. Banušić 5, Vukadin, Bošnjak, Španović 4, Maričić 6, S. Car 16, A. Banušić 8, M. Car 9, Bolješić 21, Šamanić 16.

Ri basket: Kožul 2, Oršić 5, Veršić 9, Grdić 6, Obraović, Mohorić 8, Jurišić 8.

Zamet – Kraljevica 53-56 (13-11, 9-22, 23-9, 8-14)

Zamet: Sablić 19, Košmerl, Tončinić 2, Matejčić, Smokvić, Veršić 17, Bart 10, Rota, Sabljak 2, Bojčić, Dechman 2.

Kraljevica: Mitić 14, Blokar 14, Aleksić, Šupuković, Carletto 20, Brletić, Černanović 6, Vučković 2

Opatija – Zamet 60-63 (12-12, 16-20, 16-14, 11-9; 5-8)

Opatija: Volarević 25, Crljen, Prpić, Šarunić 13, Dunatov 5, Žiganto, Rajković, Finderle 10, Milovac 7, Medved.

Zamet: Sablić 33, Perišić, Matejčić, Smoković, Veršić 7, Bart 15, Bota, Bojčić, Sabljak, Dechman 4, Tončić 4.