Županijska kadetska liga: Jozić razveselio Krk svojom izvedbom

Županijska kadetska liga ponudila je nam je ovog vikenda puno uvjerljivih pobjeda.

Cres je pregazio goste iz Kraljevice s četrdeset koševa razlike, 83-43. Ključna je bila prva četvrtina (28-6), poslije koje se gosti nisu uspjeli oporaviti. Naravno važno je znati da je Kraljevici u ovoj utakmici olakotna okolnost bila kratka rotacija, ali to nimalo ne umanjuje pobjedu Cresa. Odlična su bila braća Salković, koja su kombinirala za 22 koša. Kod Kraljevice je prvo ime bio Carletto s 20 koševa.

Međutim, tu nije bio kraj mukama za Kraljevicu. Njihov sljedeći krvnik, Krk, bio je još nemilosrdniji u svojoj pobjedi – +48, 97-49. Košarkaši Kraljevice su se ovoga puta ipak držali kroz prvo poluvrijeme (38-25), ali zato je Krk oslobodio svoj napadački potencijal u trećoj dionici igre, u kojoj je napravio seriju od 35-8. Tu je bio kraj svih snova o povratku za Kraljevicu. Junak ove utakmice je bio Jozić, koji je zaključio utakmicu s čak 40 koševa. Kod Kraljevice je i ovoga puta najbolji bio Carletto (16 koševa).

Crikvenica je došla, odigrala te osvojila bodove protiv Zameta uvjerljivom pobjedom, 53-85. Napetost je postojala samo u prvoj četvrtini (20-22), poslije koje je Crikvenice bez problema uzela inicijativu u svoje ruke.Ključnim se ipak pokazala nepreciznost Zamećana, koji su u drugome poluvremenu zabili samo 8 koševa. Braća Car su dominirala terenom, pogotovo Sven, koji je utakmicu završio s 28 koševa. Kod Zameta je Vigo Bart upisao 18 koševa.

Cres – Kraljevica 83-43 (28-6, 17-7, 22-13, 16-17)

Cres: Kaštelan 12, D.Salković 16, Maraš 12, Blažević 7, B. Filipas 4, Nađ 10, Sepčić, M. Damijanjević 2, B.Salković 6, Ćurković 2, N.Filipas 5, Lovrečić 7;

Kraljevica: Mitić, Vučković 2, Šupuković 10, Aleksić, Carletto 20, Ćenanović 6, Brletić 5;

Krk – Kraljevica 97-49 (21-12, 17-13, 35-8, 24-16)

Krk: M. Malović 2, Stašić 6, G. Malović 12, Jakupi 14, Jozić 40, Oliva 15, Geljić 7, Stanić, Čondrić, Marijan, Horvat

Kraljevica: Blokar, Aleksić 6, Korlević 2, Šupuković 9, Mitić 7, Carletto 16, Brletić, Bajčić, Vučković 2, Ćenanović 7

Zamet – Crikvenica 53-85 (20-22, 19-27, 9-18, 5-18)

Zamet: Košmerl, Sabljić 13, Gašparac 6, Smoković 2, Matejčić, Veršić 12, Tončinić, Rota, Bart 18, Makić, Sabljak 2

Crikvenica: Maričić 9, Vukadin 15, Divković 5, Bošnjak 1, D. Car 19, S. Car 28, Bradarić, Bolješić 7, Šamanić.