Županijska juniorska liga: Okrnjeni Cres nemoćan protiv Ri basketa

Ri basket je u jedinom susretu županijske juniorske lige ovog vikenda, nadigrao Cres rezultatom 94-55.

Cres je u susret ušao znatno oslabljen; za ovaj susret nisu mogli računati na Zovka, Utmara, Pranjića (bolest) i Budimira. Ri – basket nije se libio iskoristiti izostanke najboljih igrača Cresa.Domaći su jedino glavu iznad vode uspjeli održat u prvoj četvrtini (13-22) Međutim, već u drugoj dionici igre, Cres više nije mogao pratiti ritam gostiju, koji su na odmor otišli s velikih +27. U trećem kvartalu, Ri basket je nastavio u istom ritmu te je došao do najvećih +39 krajem treće četvrtine. Zadnjih deset minuta prošlo je u revijalnom tonu.

Benić s 24 koša bio je prvo ime Ri basketa. Najviše mu je pomogao Janković sa svojih 17 koševa. Kod domaćina, Damijanević je ubacio 14 koševa, dok mu je Nađ pomogao s 12 koševa.

Rezultat:

Cres – Ri basket 55-94 (13-22, 12-30, 8-20, 22-22)
Cres: Salković 7, Maraš 16, Damijanević 14, Sabranović 2, Kaštelan 2, Nađ 12, Filipas 2;
Ri-basket: Obradović 4, Marić 5, Benić 24, Kordić-Gružić 14, Margić 7 (1x3p), A. Mohorić 1, Komadina 10, Nemec 10, Janković 17, T. Mohorić, Baić 2;