Zamet pobjedom ostavio Rovinj na začelju lige

U zaostalom susretu 16. kola A-2 lige Zapad, momčad Zameta bila je uspješnija od Rovinja 81-60.

Zamećani su odmah pokazali zube na domaćem terenu te su prvu četvrtinu uzeli s 26-16. Međutim, Rovinj se nije uplašio te se brzo vratio u egal prije kraja poluvremena (37-35). U trećoj četvrtini obje strane igrale su čvrsto što je rezultiralo minimalnim vodstvom Zameta pred ulazak u zadnjih deset minuta susreta. Rovinj tada ostaje bez snage što Zamet koristi da prelomi utakmicu te uzme pobjedu s čak +21, 81-60.

Delpin je završio susret s 19 koševa. Još su Vukić (16 koševa) te Bjelanović (12 koševa) završili s dvoznamenkastim brojevima kod Kvarnera 2010. Kod Rovinja, odličan je bio dvojac Banko-Šturman (16 koševa svaki).

O ostalim susretima 16. kola možete pročitati ovdje, dok o kolu odigranom ovog vikenda možete vidjeti više ovdje.

Zamet – Rovinj 81 : 60 (26:16,11:19,16:15,28:10)

Zamet: Delpin 19, Debelić 1, Marinčić 2, Bjelanović 12, Perinić, Antunović 2, Vucić 6,Gustovarac 9, Cvitković 6, Klasan 5, Miletić 3, Vukić 16.

Rovinj : Banko 16, Marđetko, Ključević, Honović 10, Jelača 8, Verbanac, Matošević, Šturman 16, Lončarević 5, Đerman 5.