Zamet na krilima Gjukića i Katalinića uzeo dvije pobjede na Cresu

Dvostruko veselje za igrače Zameta.

Ovoga vikenda su se na Cresu odigrale dvije utakmice PGŽ lige između Zameta i Cresa. Košarkašku subotu započele su kadetske selekcije od kojh je bila uspješnija ona Zameta koja je uzela uvjerljivu pobjedu rezultatom 66-91. Razlika vas može prevariti zato jer je sama utakmica u prve tri četvrtine bila izuzetno izjednačena. Cresani su tek u zadnjoj četvrtini posustali što su iskoristili gosti da naprave konačnih +25. Najbolji igrač utakmice je bez dvojbe bio Katalinić koji je susret završio s 38 koševa. Kod Cresa je najbolji bio Bruno Salković s 18 koševa.

Juniori su s druge strane utakmicu držali napetom do samoga kraja. Prvo poluvrijeme je pripalo Zametu koji je odradio gotovo savršeno prvo poluvrijeme te se u tim trecima činilo da je utakmica gotova (34-52). No, Cresane se nikad ne smije podcijeniti na njihovome terenu. Domaćin je u trećoj četvrtini uspio prepoloviti svoj zaostatak (60-68) te tako učiniti utakmicu ponovno zanimljivom. U zadnjoj četvrtini su se nastavili boriti koš za košem, ali Zamećani su se ipak uspjeli izvući s minimalnom pobjedom rezultatom 80-82. Gjukić je predvodio goste s 21 košem, dok je Cres vodio Damijanjević s istim brojem postignutih koševa.