Zadrani pognutih lica napustili pazinsku utvrdu!

Mladi Pazinjani počinju plijeniti sve više pozornosti.

Prvak regije Zapad nastavlja s odličnim partijama u Jedinstvenoj regiji Zapad. Poslije Bjelovara je tako i Zadar pokleknuo pred prepunim tribinama rezultatom 90-76. U početku susreta se igralo koš za košem, bez prevelikog angažmana u obrani. U toj nazovimo slobodoumnoj igri je prosperirao Pazin koji je u dva navrata nanio velike udarce Zadru svojim serijama što mu je u konačnici i donijelo velikih +11 nakon prvih deset minuta igre (34-25). U nastavku susreta su se napadi ponešto smirili te Duje Brala pokušavao dovesti Zadar u egal s domaćinom, ali sam nije mogao. Pazinjani su bez većih problema održavali rezultattsku distancu te su na odmor otišli s +13 (53-40).

U drugome poluvremenu nije se ništa previše promijenilo. Pazin je nastavljao igrati svoju igru, dok je Zadar nastavio sve više i više kaskati za domaćinom što je za rezulatt imalo velikih +18 za domaćina. Tu su treneri uvidjeli da je utakmica riješena te su priliku dobili svi igrači s klupe.

Gvido Guštin je susret završio s double-doublke učinkom – 25 koševa i 18 skokova, dok je odličan bio i Filip Gustovarac s 20 koševa i 8 asistencija. Međutim, potrebno je ipak istaknuti cijelu domaći momčad s obzirom da su svi igrači susret završili s valorizacijom preko 8. Kod Zadra je očekivano najbolje odigrao Duje Brala (20 koševa).

KK Pazin – KK Zadar 90 -76 ( 34-25, 18-15, 20-15, 18-21)
KK Pazin : Ančić, Baća, Zajc 17 ( 8 as, 6 sk) Gustovarac 20 ( 8 as, 2 sk) Guštin 25 ( 18 sk, 8 sk) Erik 3 ( 3 as) Kajtazović 19 ( 5 sk) Fabris ( 2 sk, 3 as) Berton, Luka Krulčić, Marko Krulčić 6 ( 4 as), Lukšić.
KK Zadar: Vidov, Ninčević 4 ( 8 sk, 3 as), Meštrić 9 ( 2 sk, 2 as) Smoljan 8 ( 1 sk, 7 as) Manojlović 17 ( 6 sk, 4 as) Kovačević ( 1 sk), Majica 9 ( 6 sk, 1 as) Horvat ( 1 sk) Brala 20 ( 11 sk, 6 as) Veklić ( 1 sk), Dobrović 5 ( 1 sk) Višić 4 ( 5 sk),