Zadar srušio Cedevitu u zaostalom susretu A-1 lige

Zadar je u zaostaloj utakmici 24.kola A-1 lige na Višnjiku svladao Cedevitu i preskočio je na tablici kolo prije kraja regularnog dijela domaćeg prvenstva.

Nakon početnog vodstva Zadrana 6:0, Cedevita uzvraća te preuzima inicijativu u prvoj četvrtini. Ipak, Zadar se uspijevao držati u egalu te se s izjednačenih 23:23 i završilo prvih 10 minuta. Ali u drugoj dionici domaći ubacuju u višu brzinu te dolaze nakon nešto više od 7 minuta i do dvoznamenkastog vodstva. Ekipa Veljka Mršića očito se nije dobro oporavila od poraza u finalu ABA lige jer u napadu nije povezivala sve konce, no ipak uoči odmora smanjuje na -6(44:38). Na krilima Marka Tomasa Cedevita vraća vodstvo u drugom dijelu(50:49), no ono nije bilo dugog vijeka pošto Zadar s prednošću 53:50 odlazi u zadnju četvrtinu. U njoj su domaći igrači već na samom početku napravili odličan posao otišavši na veliku 16-3 seriju, a svojim zagrebačkim protivnicima u šest minuta nisu dopustili ni poena. Tako su došli do zasluženog slavlja 71:63.

Trener Zadra Aramis Naglić nakon 18.pobjede Zadra u prvenstvu rekao je među ostalim sljedeće:

Igrali smo protiv jedne dobre ekipe, jedne, rekao bih, fizički moćnije ekipe od nas, pogotovo na vanjskim pozicijama gdje su nas stisnuli i uzeli nam na neki način igru. No, uspjeli smo to istrpjeti, uspjeli smo dati koševe kad je najviše trebalo i obranu dignuti na jednu pravu razinu. S tim da imamo još male rezerve. Mislim da nisu svi igrači bili na visini zadatka koju ovaj dio sezone traži. Apeliram na njih, razgovarali smo i nadam se da ćemo u sljedećim utakmicama imati još veći broj raspoloženih igrača- zaključio je riječki stručnjak na klupi Zadrana.

Jakov Vladović s 15 poena i 5 skokova te Ivan Ramljak s 14 poena, 7 skokova i 4 ukradene lopte predvodili su Zadar do slavlja. U porazu gostiju najbolji je bio Miro Bilan s 16 poena i 11 skokova. Zadar je trenutno treći na tablici, dok je Cedevita šesta s utakmicom manje.

Photo by: KK Cedevita