Zadar i Cibona ušli u polufinale kupa “Krešimir Ćosić”

Zadar i Cibona zadnje su dvije momčadi koje su izborile polufinale kupa “Krešimir Ćosić”.

Zadar i Split su odigrali odličnu utakmicu te je Zadar kao i proteklog vikenda, opet izašao kao pobjednik. Izabranici Aramisa Naglića otvorili su susret serijom 8-2 te su odmah natjerali Split da pozove time-out. Međutim, minuta odmora nije pomogla Splitu, koji je nastavio tonuti. Duet Marinković-Vladović savršeno je funkcionirao na terenu te je bio jedan od glavnih razloga za fenomenalno odigranu prvu četvrtinu  Zadra, 28-4. Igrači Splita nikako nisu uspjeli naći svoj ritam te je to rezultiralo katastrofalnom partijom u oba smjera na terenu.  U drugoj se četvrtini Split napokon probudio te je srezao zaostatak na -15, 43-28. Treća četvrtina ponudila nam je još razigranog Splita, koji se polagano približavao Zadru. Kalajžić je svojom tricom u 28.minuti doveo Split na samo osam koševa razlike, 46-54.  Međutim, momčad Zadra vratila je ubrzo zaostatak u dvoznamenkaste vode te je u zadnjoj četvrtini rutinski došla do konačne pobjede, 80-64.

Aramisa Naglić bio je zadovoljan izvedbo svoje momčadi “Sjajno smo otvorili utakmicu, obrana nam je bila na razini koju smo željeli, ali je bilo nemoguće držati protivnika na tako niskom postotku cijelu utakmicu. Pao nam je ritam nakon rotacija, no one su bile neophodne jer ne bismo izdržali sa 6-7 igrača cijelu utakmicu. Možda smo sebe doveli u nervozu nekim nepromišljenim potezima i nedisciplinom u igri, ali sve u svemu korektno smo iskontrolirali utakmicu.”

Ivica Skelin bio je vidljivo nezadovoljan svojom momčadi, ali to ga nije spriječilo da čestita Zadru na pobjedi “Zaslužena pobjeda Zadra. Presjekao nas je loš početak. Prvih osam poena dali smo im iz zicera. Marinković nas je pretrčavao, on je atletičniji od naših visokih igrača i pravio nam je dosta problema. Uvukla nam se nervoza, a kako je prednost rasla bilo je sve teže. Došli smo do osam razlike, ali na tom putu smo se dosta potrošili. Zadar je iskusan, a Vladović je držao utakmicu pod kontrolom. Nismo imali pravu šansu.”

Kod Zadrana su najraspoloženiji bili Marinković s 15 i Vladović s 13 poena, dok je kod Žutih najbolji bio Kedžo s 24 koševa.

Cibona i Šibenik odigrali su pravi triler pred prepunim Baldekinom, ali na veliku žalost domaće publike, Šibenčani su morali poraz, 77-75. Šibenik je nošen domaćom publikom bolje otvorio utakmicu te je zahvaljujući ponajviše svojoj baraži trica (6 trica u prvoj četvrtini!) imao vodstvo od +7, 25-28. Šibenčani su sjajno otvorili i drugu četvrtinu, u kojoj su došli do dvoznamenkaste prednosti (34-24). Baldekin je u tom trenutku proključao te je sve ukazivalo na bijeg Šibenika na još veću prednost. Međutim, Mulaomerović u pravom trenutku radi pravi potez te ubacuje Rozića, koji brzo odgovara tricom te smiruje redove Cibone, koja je uspjela zaključiti poluvrijeme sa zaostatkom od samo šest koševa, 39-45. Cibona je bolje ušla u drugo poluvrijeme te je uspjela doći do izjednačenja sa Šibenikom, 50-50. No, Siriščević u kombinaciji s Petanijem radi seriju od 9-1 te domaću publiku baca u delirij. Cibosi su do završetka treće dionice uspjeli doći na samo -4, 55-59.

Došlo je vrijeme i za posljednjih deset minuta susreta. Ciboni nije dugo trebalo da dođe u egal s domaćinom te se tad počelo igrati koš za košem. Nijedna strana se nije htjela predati ali Cibona je ipak bila malo spretnija sa slobodnim bacanjima te je u zadnju minutu susreta ušla s minimalnom prednošću (70-73). Ivanov je promašio jedno slobodno bacanje te su se gledatelji već počeli hvatati za glavu, ali su nakratko odahnuli vidjevši da se i Željku Šakiću smanjio obruč. Petani je zatim ubacio svoja dva te je bilo na Žoriću da odgovori na isti način. Na opće veselje Žorić promašuje jedno bacanje te daje Siriščeviću priliku da odvede Šibenik u polufinale kupa. Međutim, s tri sekunde do kraja, Ivan Siriščević promašuje pobjedu te baca momčad Cibone u ekstazu.

Damir Mulaomerović nahvalio je atmosferu te odigrani derbi “Prije svega, moram pohvaliti fenomenalnu šibensku publiku. Gušt je bio igrati u ovakvoj atmosferi. Bez obzira što nisu bili na našoj strani. Bio je ovo pravi okršaj, rekao bih derbi, u kojem su igrači morali dati maksimum. Nije nam bilo lako.”

Vladimir Anzulović bio je s razlogom razočaran ishodom utakmice “Dosta mi je već ovih kasnih predstava, koje gubimo! Ključnim se pokazao naš problem s ozljedama. Pandurić, Radovčić i Turkyilmaz bili su roviti. No, nećemo se zavaravati, Cibona je prava momčad. Istina, mali smo individualnih grešaka u obrani, ali ne mogu zamjeriti momcima. Ovo je bila utakmica koju rješava nekoliko poteza. Konačno, imali smo šut za pobjedu. Nije ušao.”

Željko Šakić je s 23 koša bio najefikasniji u redovima Cibone. Kod Šibenika je Ive Ivanov susret završio s 21 košem.

Split – Zadar 64:80 (4:28, 24:15, 21:16, 15:21)

Split: Subotić (2), Kalajžić (2), Kedžo (24), Rančić (7), Dijan, Najev (2), Jukić (8), Kanaet (8), Filipović (9), Marić, Galić, Širko (2)

Zadar: Franke (5), Bašić (9), Vladović (13), Vraneš, Krajina (8), Georgiev, Brzoja (1), Marinković (15), Barać (11), Kovačević (10), Mazalin (8)

GKK Šibenik- Cibona 75:77 (25:18, 20:21, 14:16, 16:22)

GKK Šibenik: Radovčić, Šarić, Badžim (15), Nakić, Bašić (3), Pandurić, Turkyilmaz, Paić, Ivanov (21), Petani (15), Siriščević (8), Halilović (13).

Cibona: Reynolds (6), Šakić (23), Marinelli (5), Marić, Žorić (18), Ćorić, Bošnjak (5), Rozić (11), Sulejmanović (7), Slavica, Joksimović (2), Gospić,

Photo by: Cibona FB