Zabok ponovno bolji od Zagreba, Zlatorog od Hermesa

Pripreme su u punom jeku.

KK Zabok ubilježio je i drugu pobjedu nad Zagrebom na ovogodišnjim pripremama. Ovoga puta su Zabočani Mrave srušili s rezultatom 94-84. Zabk svoju pobjedu duguje odličnome napadu u kojem su čak četiri igrača susret završila s dvoznamenkastim brojevaima – Kalpić i Črnjević ubacili su 17 koševa, Kapusta je dodao 15, Vrlika 13, dok je Torić imao okruglih 10 koševa. Kod Zagreba je eksplodirao Franko Šango – novopridošli Mrav zatrpao je koš Zaboka s 35 koševa, ali to nije bilo dovoljno da Zagrebu osigura pobjedu.

Podsjetnik: Zabok je u prvoj utakmici nadjačao Zagreb rezultatom 95-90.

Hermes Analitica nije uspjela doći do pobjede u srazu protiv slovenskoga Zlatoroga. Slovenski prvoligaš uzeo je pobjedu rezultatom 79-74. Zagrebački prvoligaš pokazao je puno bolju igru u prvom poluvremenu (33-45), ali slovenski predstavnik razbudio se u drugome u kojemu je presudila zadnja četvrtina koju su Slovenci nadmoćno izvojevali (25-13). Za Analitičare je najbolji Rajič s 24 koša, dok je kod Zlatoroga Durnik bio prvo ime s 20 koševa.

Zabok – Zagreb  94:84 (25:26, 23:20, 21:19, 25:19)

Zabok: Martinko, K.Vučić 4, Kapusta 15, Kalpić 17, Torić 10, Črnjević 17, Ćutuk 6, Tuđen 8, Vrlika 13, Jambrović 4, I.Vučić.
Zagreb: Junaković 25, Radoš 2, Kordiš 2, Ogrizović 7, Čar, Šango 35, Palokaj 2, Proleta 11.

Zlatorog – Hermes Analitica 79:74 (18:22, 15:23, 19:16, 25:13)

Zlatorog: Durnik 20, Baric 8, Ledl, Polutak 7, Medvesek, Zadnik 2, Lisica, Lapornik 17, Grdadolnik 14, Miljkovic 7, Kusovac 4, Vodiskar.
Hermes: Perić 10, Turić 2, Raić 7, Svoboda 9, Garafolić 13, Španja 6, Krstanović S., Ivanković, Durinović 3, Rajić 24, Krstanović A.