Zabok nesretan za Škrljevo u trećem kolu A-1 lige

12240883_892341937527950_7459180440718447408_oMomčad Luke Bujasa morala je opet priznati poraz, ovoga puta od ekipe Zaboka, koja je obranila domaći teren pobjedom 88-80.

Košarkaši Zaboka bolje su krenuli u utakmicu te su odmah na početku susreta napravili mini seriju 4-0. Držali su to vodstvo sve do 5. minute susreta, kada Škrljevo predvođeno Konjevićem, dolazi do prvog vodstva na utakmici (10-9). Domaćini nisu dopustili da gosti imaju prednost duže vrijeme, te su već u sljedećem napadu uzeli natrag vodstvo košem Ivana Krole, koji je nosio cijelu ekipu Zaboka u tom trenutku u napadu. Zabočani su se uspjeli oduprijeti Škrljevu do kraja prve četvrtine te je uzeti u svoje ruke, 23-20.

U drugoj četvrtini Zabok je iskoristio neefikasnost Škrljeva te odlaze na +6 koševimaa njihova playa, Borne Kapuste. Škrljevo u život vraća Ivan Vodopija, koji je spojio 6 koševa (28-31). Nakon rapsodije Vodopije, Škrljevo se opet vratilo promašivanju koša, što domaćin koristi za ponovni bijeg na velikih +9 (37-28). Kad se mislilo da će Zabok dokrajčiti goste, opet se pojavio Konjević, koji zabija 8 koševa zaredom te uz pomoć slobodnih bacanja Palčića, okreće rezultat na stranu Škrljeva dvije minute prije kraja! (38-37). No domaćin je ipak pogođenim slobodnim bacanjima Leža otišao na predah s vodstvom 39-38.

Konjević je nastavio predvoditi Škrljevo u trećoj četvrtini, ali nažalost nije mogao sve sam. Zabok je počeo polagano bježati, povećavajući svoju prednost koš po koš. Nock Tomsick je svojom tricom u 24. minuti sureta odveo Zabok opet na +8. Škrljevo nije imalo odgovora u obrani na napad Zaboka, koji je na krilima Črnjevića i Smalajgića, povećao svoju prednost na dosad najvećih +12, 66-54. Tada se Škrljevo na krilima Bobana ipak budi iz sna te upjeva do kraja treće dionice smanjiti prednost domaćina na +6, 68-62.

Zadnjih deset minuta počelo se igrati koš za košem. Izabranici Luke Bujasa su bili tako blizu, ali tako daleko. Četiri minute prije kraja uspjeli su doći na -1, ali to je bilo najbliže što su mogli doći. Domaćini su opet pobjegli na +9, 83-74, da bi onda zadnji pokušaj uzimanja pobjede, predvođen Vodopijom i Juričićem doveo Škrljevo na -3 pred ulazak u zadnju minutu susreta (83-80). U zadnjoj minuti Konjević i Juričić su bili neprecizni za razliku od Jurline i Smalajgića te su morali priznati da je Zabok bio bolja momčad u ovom susretu.

Slaba utjeha je bila Konjeviću što je uzeo epitet igrača utakmice s 31 košem. Kod domaćina najbolji je bio Smalajgić s 23 postignuta koša.

Zabok – Škrljevo 88-80 (23-20, 16-18, 29-24, 20-18)

Zabok: Zrnić 6, Tomsick 10 (3sk), Krolo 12, Jurlina 12, Smajlagić 23 (7sk), Kapusta 2 (4as), Demo -, Črnjević 14 (4sk), Palac 7, Šarac, Jambrović, Lež 2 (3as)
Škrljevo: Konjević 31 (4sk), Palčić 4 (6as), Radunić 3 (3sk), Stipčić 3 (3sk, 3as), Vodopija 16 (6sk), Boban 15 (4sk), Cook -, Dubelj 1, Juričić 2, Marasović 5, Milekić, Williams