VERN nanio poraz Puli 1981 u Pattinaggiu

Pula 1981 u prvom kolu kvalifikacijske lige za Premijer ligu ugostila je na domaćem terenu zagrebački VERN. Nakon onih pulskih iz Istraunija, i zagrebački akademici su sada došli do slavlja u Pattinaggiu te porazili Puljane s 99:79.

Odmah na početku zagrebačka ekipa je pokazala zašto je kao prva izašla iz regije Centar. Poveli su 10-2, no uspijevaju se Puljani brzo vratiti u igru serijom 12-5 te smanjivanjem na -1. Par neopreznosti i pogrešaka Pule pri kraju četvrtine VERN-ovci iskorištavaju da završe prvih 10 minuta s 27:20. Pojačanje Pule iz Stoje, Nino Dasko poveo je domaće u novu seriju sa dvije trice, a Dino Rakić nakon samo dvije minute druge dionice dvicom dovodi Puljane i u vodstvo. Igralo se tada koš za koš, no krajem četvrtine opet je VERN odlučniji te odličnom igrom dolazi do 53:44 uoči predaha.

Na žalost Puljana, prednost koju su gosti odnijeli na odmor pokazala se ovaj put nenadoknadljivom za njih. VERN je svojim izvrsnim napadom mirno održavao svoje vodstvo kroz treću četvrtinu, a igrači Dalibora Mezulića najviše su se uspjele približiti na -8. Zagrepčani su prije posljednjeg dijela dvoboja vodili 80:68, a u njemu su odradili rutinski posao, povećali prednost te došli do pobjede od 20 razlike

Dino Rakić je s 23 poena predvodio Pulu 1981, dok su mu najbolje asistirali Nino Dasko s 18 poena (5 trica) i Ante Božić s također 18 poena i 7 skokova. Za VERN je briljantan bio Leon Abramović s 28 ubačaja.

U sljedećem kolu Pula gostuje kod Borova u Vukovaru, a taj susret na rasporedu je 19.3. u 19 sati.

Pula 1981- AKK VERN 79:99

Pula 1981: Sijamhodžić -, Perdija 0, Čakarić 2, Bulešić 2, P.Grašo 0, Gržinić 8, Kondić -, Božić 18, Ferenčić 4, Dasko 18, Rakić 23, Đugum 4.

AKK VERN: Abramović 28, Garvanović 4, Jelinić 2, Raič -, Jakić 0, Šimović 2, Levanić-Kutni 0, Penić 12, Kljajić 12, Živko 8, Kordić 15, Baković 16.