Uvjerljiva pobjeda Škrljeva za ulazak u finale memorijala “Joža Sever”

Domaćin nije mogao parirati našem jedinom premijerligašu.

Škrljevo je u susret ušlo osakaćeno – Damir Rajković tako redom nije mogao računati na Jasmina Perkovića, Sinišu Štembergera, Antonija Bobana, Jarona Nasha te Ivana Furlana. Moglo se to osjetiti u prvome poluvremenu- Puležani su bez pritiska ušli u utakmcu te su nakon prve četvrtine vodili (20-17). Druga četvrtina je pripala Škrljevu, ali minimalno vodstvo je i dalje bilo u rukama domaćina (35-34). Napokon je Škrljevo u drugome poluvremenu ubacilo u brzinu više te joj nije dugo trebalo da okrene rezultat (47-55). Nije posustao naš premijerligaš niti u zadnjoj četvrtini u kojoj se potpuno raspucao (31 koš!) te su tako Rajkovićevi izabranici uspjeli osigurati svoje mjesto u finalu visokom pobjedom rezultatom 86-65.

Matej Radunić odigrao je odličnu utakmicu te je u potpunosti sakrio nedostatak tijela u unutarnjoj nliniji. Svojem bivšem klubu je tako utrpao čak 26 koševa. Davor Konjević ga je odlično pratio te je susret završio s 23 koša. Treba još spomenuti da su svoju šansu na ovoj utakmici dobile i mlade nade – Marko Grbavac i Mislav Kolić. Kod Pule 1981 se istaknuo Kyron Anderson s 15 koševa, dok ništa lošiji nije bio ni Pave Blažević s 14 koševa.

Škrljevo će tako sutra na noge Sixt Primorskoj u finalu koje je na rasporedu u 13:00, ali prije glavnog događaja ćemo imati priliku svjedočiti borbi za treće mjesto između Kvarnera 2010 te Pule 1981 (11:00).

Pula 1981 – Škrljevo 65:86 (20:17, 15:17, 12:21, 18:31)

Pula 1981: Kondić, Zvijerac, Dubroja 3, Malagić, Blažević 14, Gržinić 7, Anderson 15, Božić 11, Percan, Đugum 4, Rakić 11, Dojkić.
Škrljevo: Stipčić 9, Grbavac, Konjević 23, Barnjak, Molnar 5, Jashari 5, Radunić 26, Kolić 1, Williams 10, Vranković, Hrnjkaš 7.