Trijumf Kraljevice na turniru na Cresu

Juniori KK Kraljevice uzeli su pehar pobjednika ovog vikenda na juniorskom turniru, koji je organizirao KK Cres.

Na turniru su nastupile ekipe Zameta, Cresa i Kraljevice, koje su odmjerile snage svaka sa svakom u velikom troboju. Prve su na teren izašle mlade uzdanice Zameta i Cresa. Dugo su se obje ekipe držale u egalu (36-36 na poluvremenu), ali u drugom poluvremenu Zamet je uspio podići razinu svoje igre te pobjeći Cresanima na veću prednost. Zamet je ponovio dvije identične četvrtine (22-17, 22-17) te je zasluženo uzeo pobjedu 80-70. Odlični su bili Gjukić s 23 koša te Kordić s 25 koševa za Zamet. Kod domaćina je briljirao Pranjić, ali njegovih 28 koševa nije bilo dovoljno za uzeti pobjedu.

Kraljevica je dočekala Zamet u drugom susretu turnira. Fenomenalno je otvorila susret s 26-10, što će se na kraju biti kobno po Zamećane. Košarkaši Kraljevice su bez problema čuvali svoju prednost te su je postepeno gradili ( rekordnih +24 u trećoj četvrtini). Zamet je tek u zadnjem kvartalu uspio doći k sebi i smanjiti svoj zaostatak na konačnih -10, 76-66. Najbolju partiju na terenu pružio je Paštar, koji je susret završio s 24 koša. Kod Zameta, ovoga puta su iskočili Pribanić s 18 koševa i Paro s 17 koševa.

Cres je tražio potencijalnu senzaciju protiv Kraljevice, koja bi im omogućila osvajanje turnira. No, gosti su imali druge planove. Cresani su dominantno tvorili ssret (18-12), ali Kraljevica je uzvratila svojom ludom četvrtinom (21-7; 33-25). Domaćini se nisu predavali te su uzeli sljedeću četvrtinu za sebe te su se primaknuli na samo -2 pred zadnjih deset minuta. Obje momčadi nisu više imale što skrivati te su pokazale sve što znaju u zadnjoj četvrtini. Uspješnija je u tome bila momčad Kraljevice, koja je s pobjedom 66-61 uzela Božićni turnir Cresa. Opet je odličan bio Paštar, koji je zabio 20 koševa. Vranković je pridodao 18 koševa. Kod Cresa, Nađ je ubacio 18 koševa, dok se Pranjić morao zadovoljiti sa 17 koševa.

Nagradu za MVP-a turnira pripala je Andri Vrankoviću, dok je titulu najboljeg strijelca pokupio Matija Pranjić.

Sve čestitke organizatorima te se nadamo da će se sljedeće godine Božićni turnir uspjeti održati u vrijeme Božića!

CRES – ZAMET 70-81 (18-19, 18-17, 17-22, 17-22)

Cres: Lovrečić, D. Salković 3, Maraš 4, Budimir 6, Damijanević 6, Sabranović 3, Kaštelan , Nađ 20, B. Salković, Filipas, Pranjić 28;
Zamet: Martinović 4, Paro 17, Mlinar, Gjukić 23, Pribanić 12, Kordić 25, Hurem;

KRALJEVICA : ZAMET 76-66 (26-10, 21-18, 17-12, 12-22)

Kraljevica: R. Mitič 17, Vranković 19, Paštar 24, Carletto 4, Šupuković, M. Mitič 2, Brletić 10;
Zamet: Martinović 4, Paro 17, Mlinar 6, Gjukić 11, Pribanić 18, Kordić 10, Hurem;

CRES : KRALJEVICA 61-66 (18-12, 7-21, 22-16, 14-17)

Cres: Lovrečić, D. Salković 13, Maraš 5, Budimir 6, Damijanević 8, Sabranović, Kaštelan , Nađ 18, B. Salković, Filipas, Pranjić 17;
Kraljevica: R. Mitič 14, Vranković 18, Paštar 20, Carletto 4, Šupuković 4, M. Mitič, Brletić 6;