Trijumf djevojčica Podravca u Crikvenici protekloga vikenda

Djevojčice Podravca uspjele su nadigrati FSV i Arx na turniru odigranome u Crikvenici ovoga vikenda.

Protekloga vikenda je Crikvenica imala čast ugostiti tri ekipe djevojčica koje su se došle nadigravati za trofej – ŽKK Podravac, ŽKK FSV te ŽKK Arx. Čast da otvore turnir su dobile djevojčice Arxa i Podravca. Gošće su puno bolje ušle u susret te su već nakon prve četvrtine na kontu imale +14, 6-20. Arx u prvome poluvremenu nikako nije uspijevao naći svoj ritam što je rezultiralo s brojnim greškama, kako u napadu, tako i u obrani što je Podravac iskoristio da na poluvrijeme ode s ogromnih 17-41. Podravac je u drugome poluvremenu odradio svoj posao do kraja te je uzeo pobjedu s konačnih +30, 44-74. Odlična je bila Cik s 18 koševa, dok se kod Arxa istaknula Peričić s 20 postignutih koševa.

U drugoj utakmici dana na teren su izašle ekipe FSV-a i Podravca. Podravac je opet krenuo jako te je već nakon prve četvrtine imao dvoznamenkasto vodstvo (+12, 19-7). Oslabljeni FSV nije mogao parirati Podravcu te je tako njihov zaostatak polagano rastao. Nakon prvoga poluvremena on je glasio -18, a nakon treće četvrtine -31. U zadnjoj dionici igre FSV je uspio minimalno smanjiti vodstvo te završiti utakmicu na -30, 76-46. Ovoga puta je Halusek s 17 koševa bila najbolja igračica Podravca , dok je za FSV Periša ubacila koš više, 18 koševa.

Treća utakmica se mogla nazvati i borbom za drugo mjesto s obzirom da je Podravac porazio i Arx i FSV. Motivirane Arxice od samoga su početka nametnule svoj ritam Riječankama koje jednostano nisu mogle doći do daha. Već je nakon prve četvrtine semaforu stajalo velikih 22-4 za Arx koji je doslovno preslikao prve četvrtinu u drugu čime je utakmica praktički bila gotova (43-8). Drugo poluvrijeme donielo nam je dvije izjednačene četvrtine, ali ništa ugrožavajuće po Arx koji je u konačnici uzeo pobjedu s uvjerljivih 69-35. Svoje je u napadu ponovno odradila Peričić s 19 postignuth koševa, dok je za FSV Majdandžić ubacila 12 koševa.

Za kraj vam još donosimo završni komentar Krešimira Kozlevčara za Crikvu.hr:

Turnir smo odradili pozitivno. Željeli smo napraviti turnir s četiri ekipe, ali na našu žalost dvije ekipe nisu mogle doći stoga slobodno možemo reći da, izuzev Rijeke, svake godine dajemo sve više zanimljivih i talentiranih cura koje mogu i žele igrati košarku i velika želja nam je da i ostali klubovi naše regije počnu aktivnije igrati i raditi turnire kako bi se regija digla na višu razinu. Velika pomoć u našoj misiji upravo je i portal Crikva.hr koja nas prati svake godine i koja nam omogućava da kažemo i pokažemo da se kvalitetno radi. Samo treba vremena i podrške koju svake godine sve više dobivamo. Velika zahvala našeg kluba, osim već spomenutom portalu Crikva hr, ide i bistrou Gušti te roditeljima, kao i apartmanima Blašković na odličnoj akomodaciji trenera. S podrškom roditelja koračamo velikim koracima naprijed i sa sve više ponosa postajemo, kao što je slučaj s muškom košarkom, prepoznatljiva destinacija gdje se igra košarka – sada i u ženskom obliku. S velikim željama da se turnir još više digne na bolju razinu i da postane tradicionalan, želimo se zahvaliti svima koji su omogućili da ga održimo, kao i klubovima na sudjelovanju i vidimo se iduće godine!”

Nadamo se da ćemo već sljedeće godine moći svjedočiti još većem i boljem turniru!

Arx – Podravac 44:74 (6-20, 11-21, 13-21, 14-12)

Arx: Gržac 1, Osman, Baričević, Antak, Srdoč 6, A.Vukić 1, R.Vukić 4, Peričić 20, Benić 2, Gulin 6, Lončarić 4.
Podravac: Cik 18, Vincek 9, Grivić 2, Bušić 12, Brcković, Halusek 4, Krstanović 4, Loinjak 10, Gregurić, Katić 2, Špoljarić, Hladnić 4, Sušanj 9.

Podravac – FSV 76:46 (19-7, 16-10, 25-12, 16-17)

Podravac: Cik 15, Vincek 8, Grivić 2, Bušić 8, Brcković 4, Halusek 17, Krstanović 2, Lovnjak 2, Gregurić, Katić 5, Špoljarić 4, Hladnić 1, Sušanj 8.
FSV: Samardžić 6, Čop, Dobrotnić, Majdandžić 11, Radoš 3, Periša 18, Filipović 6, Leoni, Ožanić 2, Gashi.

Arx- FSV 69 : 35 (22-4, 21-4, 10-10, 16-17)

Arx: Gržac 2, Osman 4, Baričević, Antak 2, Srdoč 12, A.Vukić 8, R.Vukić 6, Peričić 19, Benić 2, Gulin 8, Lončarić 2, Rogić 2.
FSV: Samardžić, Čop 6, Dobrotnić 4, Majdandžić 12, Radoš, Periša 11, Filipović 2, Leoni, Ožanić, Gash.