Treća četvrtina presudila Škrljevu protiv Cedevite

14876527_1117451761683632_6229638924860529892_oOtvaranje petog kola nije bilo sretno za Škrljevo, koje je moralo priznati poraz od Cedevite, 93-78.

Utakmicu je otvorio Bundović polaganjem. Košarkaši Škrljeva pratili su tempo Cedevite koš za košem te se već u drugoj minuti uspjeli na krilima Palčića pobjeći na +5 (12-7). Cedevita se uspjela vratiti samo nakratko, da bi onda Škrljevo opet uzelo stvari u ruke i otišlo na +6 (22-16). Cedevita je do kraja prve dionice uspjela smanjiti zaostatak na -3 predvođena Stocktonom (21-24)-

Izabranici Danijela Lutza furiozno su krenuli u drugu četvrtinu serijom 9-0. Nicholas Cook tada zabija ključne koševe da ne bi zaostali za Cedevitom (30-28). Nastavile su obje strane zabijati svoje prilike, izmjenjujući vodstvo nekoliko puta. Filip Bundović radio je nered u obrani Škrljeva, koja nije imala lijeka za njega. Međutim, napad je držao Škrljevo u igri kroz četvrtinu. Vodopija blokadom nad Rogićem šalje svoje suigrače u svlačionicu. 42-42 je glasio rezultat na poluvremenu.

Početak treće četvrtine ponudio je presliku igre iz druge dionice. No u 23. minuti Cedevita dolazi do prvog osjetnijeg vodstva +5, koje se u tren oka koševima Bundovića i Rogića pretvorilo u +10. U tim trenutcima nestalo je baruta u napadu Škrljeva, koji je ostao bez poena tri minute. Boban slobodnim bacanjem prekida agoniju u napadu, ali Cedevita je već bila na osjetnih +12. Od tada do kraja utakmice Cedevita se više nije osvrtala za svojim suparnikom. Škrljevo se uspjelo održati na -11 do kraja četvrtine, 68-57.

Serijom 14-2 otvara Cedevita zadnji kvartal igre te rješava tako zadnje dvojbe oko mogućega pobjednika. Košarkaši Škrljeva su vođeni Brianom Williamsom uspjeli doći do kraja utakmice do podnošljivih -15, 93-78. Bundović s 21 košem bio je prvo ime Cedevite. U stopu ga je pratio bivši igrač Škrljeva Roko Rogić s 16 koševa.

U redovima Škrljeva već standardno je najbolji bio Davor Konjević s 22 koša. Antonio Boban je bio drugo ime Škrljeva s 10 koševa, kojima je pridodao 4 skoka i 4 asistencije. Vrijedi istaknuti i Dinu Stipčića, koji je bio najbolji skakač momčadi s 6 skokova.

Sljedeću utakmicu Škrljevo igra na Mavrincma, gdje će ugostiti Alkar 11.11 u 19:00.

Cedevita – Škrljevo 93-78 (21-24, 21-18, 26-15, 25-21)
Cedevita: Bajo 1, Zebić, Lončar 13 (7sk), Bundović 21 (5sk, 3as), Stockton 14 (6sk, 7as), Buljević 9 (4sk), Vučić 3 (4sk), Rogić 16, Dukan 3 (3as), Ramljak 6 (4sk), Mikšić 7.
Škrljevo: Cook 5, Palčić 11 (3as), Milekić 2 (3sk), Juričić 6, Boban 10 (4sk, 4as), Vodopija 3 (4sk), Konjević 22 (3sk), Radunić, Marasović 8 (3sk), Williams 6, Dubelj 2, Stipčić 3 (6sk).