Teški poraz Stoje u prvom kolu Kupa Krešimira Ćosića

img_4124Stoja je doživjela uvjerljiv poraz na domaćem terenu od strane novog A-2 ligaša Ribola Kaštele, 68-90.

Početak utakmice nije sugerirao potop košarkaša Stoje. Kaštela je bila bolja momčad, ali nikako se nisu mogli odvojiti na veću razliku. Ribola je uzela je prvu četvrtinu s +9, ali Stoja je uspjela presložiti svoje redove na vrijeme te smanjiti razliku na respektabilnih -6 pred kraj poluvremena, 32-38.

Međurim, Kaštelani su treću četvrtinu otvorili furiozno. U napadu nisu mogli promašiti šut te je to kulminiralo velikim vodstvom, čak +26 za Kaštelu. Puležani nisu imali rješenja za atomski napad Ribole. Zadnja četvrtina prošla je u revijalnom tonu s obje strane, gdje su priliku dobili mladi igrači.

Najzaslužniji za uvjerljivu pobjedu Kaštele su bili Glavinić s 19 i Matić s 18 koševa. U redovima Stoje jedini se istaknuo Lešić s 20 koševa.

Ribola Kaštelu sad čeka drugo kolo 4. studenog, dok Stoji predstoji završni dio priprema za nadolazeću sezonu.

Stoja – Kaštela 68-90 (19-28, 13-10, 15-35, 21-17)

Stoja: Budisavljević 2, Gustovarac 1, Bulešić 15, Dasko 5, Ivanković 5, Sošić 4, M. Buršić, Lešić 20, Pajković,  L. Buršić,  Krivokuća 6, Premasunac 10
Kaštela: Pruže, Glavinić 19, Maras 4, Biočić 12, Sanader 3, Mitrović-Jelavić, Režić 12, Roso 12, Šipić 10, Matić 18, Karanušić, Ćosić