Tandemi obilježili srazove kadeta i juniora Krka i Škrljeva

Škrljevu juniorska, a Krku kadetska pobjeda.

Škrljevo i Krk podijelili su plijen u srazu svojih kadeta i juniora ovoga vikenda U juniorskoj utakmici Škrljevo je uzelo pobjedu s uvjerljivih 84-38 nad Krkom. Od samoga početka se na terenu nametnu ubojiti tandem Jashari-Hrnjkaš na kojeg Krk nije znao što da baci. Već je nakon prve četvrtine semafor pokazivao +16 za Škrljevo (22-16) koje nije štedjelo protivnika u nijednom trenutku. Rezultat se tako nastavio povećavati kroz svaku četvrtinu dok nije stao na završnih 84-38, Filip Hrnjkaš susret je završio s 25 koševa, dok je Jashari pridodao 20 koševa. Kod Krka je jedino Tomee s 10 koševa bio dvoznamenkast.

Kod kadeta smo ipak imali prilike gledati nešto izjednačeniju utakmicu. U prvome poluvremenu nitko se nije mogao odvojiti na veću razliku te se na veliki odmor otišlo s +1 za goste (26-27). No, kao i u utakmici protiv Kraljevice, Krk je podignuo razinu koncentracije u obrani te je prvi uspio pobjeći na dotada neviđenih +6, 41-35. Istu razinu igre uspio je održati u zadnjoj dionici igre što mu je tako donijelo pobjedu konačnim rezultatom 61-45. Briljantni su bili Jakupi i Jozić koji su kombinirali za 40 koševa, dok je kod Škrljeva jedini raspoloženi bio Jozić s 19 koševa.

Škrljevo – Krk 84:38 (22:6,26:12,18:9,18:11)

Škrljevo: Kopajtić 4, Orešković 4, Jashari 25, Vranković 9, Cvetković 7, Kalac 5, Hrnjkaš 20, Zatezalo 6, Sušanj 4.
Krk: Romanić 1, Dujmović 6, Malović 2, Jozić 4, Oliva 8, Barović 2, Hadžić 5, Tomee 10.

Krk – Škrljevo 61:45 (15:15, 11:12, 15:8, 20:10)
Krk: Malović M., Kirjnčić, Stašić, Malović G. 12, Jakupi 19, Jozić 21, Oliva 9, Morožin, Čandrić, Barović, Marijan, Geljić.
Škrljevo: Lukanić 6, Šarac 9, Simon 6, Bura, Tomić, Mulc 5, Meštrović, Jozić 19, Krešević, Nikšić.

Photo by: KK Škrljevo