Šupuković zasjao u pobjedi Kraljevice, Vukajlović u pobjedi Zameta

Zamet i Kraljevica zadnjih dana uživaju u pobjedničkoj atmosferi.

Kadeti Kraljevice u potpunosti su nadigrali Opatiju s nevjerojatnih 23-100. Previše se nema reći o samoj utakmici, jedino možda se može izdvojiti druga četvrtina u kojoj je Kraljevica ostavila Opatiju bez ubačenog koša. Briljirao je Šupuković s 36 ubačenih koševa, ali ništa lošiji nije bio ni Mitić s 25 koševa. Kod Opatije je jedino Finderle bio dvoznamenkst (12 koševa).

Zamet je imao nešto težu zadaću protiv Crikvenice, ali krajnji rezultat 89-69 ipak govori o rutinski dobivenoj utakmici.  Zamet je od prve četvrtine imao konce igre u svojim rukama (25-13) te Crikvenica nije mogla previše toga uraditi po pitanju rezultata. Na poluvremenu je semafor pokazivao 40-29, ali drugo poluvrijeme je donijelo ponovno povećanje vodstva Zameta koji je tako nakon odlično odrađene treće četvrtine (62-41) dobio pravo da zadnjih 10 minuta odigra bez gasa, što je Crikvenica iskoristila za smanjenje konačnog zaostatka.

Vukajlović je ubacio 18 koševa za Zamet, dok je za Crikvenicu Vukadin ubaco 24 koša.

Zamet – Crikvenica 86-69 (25-13, 15-16, 22-12, 24-28)

Zamet: Živković 2,  Vukušić, Sterpin 9, Špurej, Dolušić, Katalinić 11, Vučemil 11, Dupski 13, Vukajlović 18, Skendžić 13
Crikvenica: Vilušić 6, Vukadin 24, S. Car 11, D. Car 8, Đipalj 3, Tomaš 2, Butorac 3, Boljšević 3, M. Car 10

Opatija – Kraljevica 23:100 (7-26, 0-26, 6-25, 10-23)

Opatija: Žiganto 7, Finderle 12, Milovac, Medved, Polegubić, Jukić, Prpić, Žetko, Matacin, Vengus 4, Crljen
Kraljevica: Močilac 4, Mitić 25, Tomas 15, Šupuković 36, Aleksić 4, Carletto 12, Brletić 2, Ćenanović 2

Photo by: KK Kraljevica