Srbija uvjerljivom pobjedom protiv Italije postala posljednji polufinalist EuroBasketa

Srbija je riješila enigmu zvana Italija te po drugi put zaredom ušla u polufinale EP-a.

Na startu se niti jedni ni drugi nisu proslavili – u prve 4 minute tek je Italija uspjela ubaciti 5 poena. Srbija je nakon par lijepih akcija preuzela vodstvo s 8:7 u 7.minuti, Bellineli i Filloy uzvraćaju tricama kojima ubrzo vode ekipu na +6, no serijom 8:1 Srbija ipak dolazi do minimalne prednosti nakon prve četvrtine. Obrane su kod obje reprezentacije bile na visokoj razini, međutim Srbija je radila razliku s puno više izborenih slobodnih bacanja, ali i ogromnim Marjanovićem za kojeg Talijani nisu imali pravo rješenje. Nakon poena iz kontre Jovića Srbija je imala najvećih +7, pa ubrzo i +11, prednošću s kojim su otišli i na odmor(44:33).

Uz čvrstu obranu, Srbija je nastavila mučiti Italiju kroz poene u reketu gdje su bili nezaustavljivi. Posebno je raspoložen bio Mačvan, a na njegovim krilima Srbija je mudro čuvala prednost te s +11 otišla i u posljednju četvrtinu. Italija je u njoj prijetila dalekometnim šutevima kojima se vratila ispod -10, no realno, više nije bilo šanse – Srbija je jednostavno bila raspoloženija momčad na obje strane terena te je dominantnom momčadskom igrom i nekim bitnim poenima Bogdanovića stigla do pobjede

Najbolji strijelac Srbije u pobjedi bio je Bogdan Bogdanović s 22 poena čemu je dodao i 5 skokova  dok je Milan Mačvan ubilježio 13 poena i 6 skokova. U ispraćaju Talijana s EP-a najviše je ubacio Marco Bellineli koji je imao 18 poena. U petak će se tako Srbija suočiti s Rusijom u polufinalu te im se probati osvetiti za poraz u skupini D sa starta prvenstva. Sutra je od 20:30 na rasporedu prvo polufinale između Španjolske i Slovenije.