Splitu pripao derbi protiv Cibone

Split je predvođen Širkom i Filipovićem bio uspješniji od Cibone 82-75  u susretu 13.kola A-1 lige.

Ušli su gosti bolje u utakmicu te su bez većih problema kontrolirali tijek igre. Igrači Splita nisu imali riješenja za Željka Šakića, koji je bez problema zabijao sve što mu se nudilo. Cibona je zahvaljujući njemu i Andriji Ćoriću došla do prednosti od +6 na poluvremenu.

Međutim, Split je u nastavku utakmice mobilizirao svoje redove te je odmah napravio seriju od 9-0 na početku treće dionice. Od tog trenutka nadalje, Split više nije okretao glavu nazad te je nemilosrdno kažnjavao svaku grešku Cibosa. Do kraja utakmice Cibona se nije uspjela pribrati i ozbiljnije zaprijetiti Splitu te je morala priznati novi poraz u A-1 ligi.

Najveće zasluge za pobjedu idu splitskoj klupi, koja je pregazila rezerve gostiju s nevjerojatnih 33-3. Od pojedinaca, Širko je susret završio s 21 košem, Kedžo sa 16, dok je Filipović imao double double učinak (12 koševa, 13 asistencija). Kod Cibone, Šakić je susret završio s 32 koša.

Split – Cibona 82:75 (24:27, 15:18, 24:14, 19:16)

Split: Subotić, Kedžo (16), Rančić (8), Vrgoč, Dijan, Najev (10), Jukić (8), Kanaet (7), Filipović (12), Marić, Širko (24).

Cibona: Uljarević, Šakić (32), Marinelli (6), Marić (1), Samac, Ćorić (9), Bošnjak, Rozić, Ljubičić, Sulejmanović (13), Joksimović (12), Gospić (2).