Slovenija prva izborila četvrtfinale EuroBasketa 2017

Slovenija je lakoćom pobijedila Ukrajince te prva izborila četvrtfinale EuroBasketa.

Ušla je Slovenija moćno u susret te joj nije dugo trebalo da dohvati dvoznamenkastu prednost na krilima tricaški raspoloženih Dončića i Prepeliča (19-7). Uspjeli su Ukrajinci nakratko zaustaviti svoj slobodni pad, ali na kratki predah se otišlo s +9 za Sloveniju (27-18). Izabranici Igora Kokoškova su nastavili u istome tempu i u drugoj četvrtini u kojoj je odlično igrao Anthony Randolph. Inferiorni Ukrajinci nisu imali riješenja za Slovence koji su se na sve moguće načine probijali kroz suparničku obranu te je rezultat nakon druge četvrtine to i jasno pokazivao (42-27). Treća četvrtina nije nam ponudila ništa drugačiju priču te su tako Slovenci nakon samo 30 minuta igre mogli početi slaviti pobjedu (68-43). Zadnja četvrtina bila je samo odrađivanje posla te potvrđivanje konačne pobjede rezultatom 79-55.

Najbolji utakmicu na turniru je odigrao Anthony Randolph koji je susret završio s 21 košem. Odličan je bio i Klemen Prepelič sa 16 koševa. Kod Ukrajine je briljirao opet Lukashov s 14 koševa. Slovenija sada u četvrtfinalu čeka pobjednika iz dvoboja Latvije i Crne Gore.