Škrljevo u drugom krugu Kupa Krešimira Ćosića

12240883_892341937527950_7459180440718447408_oŠkrljevo je svoj put u Kupu Krešimira Ćosića započelo protiv zagrebačkog drugoligaša Bosca, a na gostujućem terenu uspjeli su svladati Zagrepčane i proći dalje.

Iako rezultat 91:61 ne govori o nekakvoj velikoj neizvjesnosti u utakmici, prve tri četvrtine bile su vrlo guste te domaćin iz A-2 lige dobro držao. Prva dionica igre završila je 25:19 u korist Škrljeva, no onda je krenuo Bosco te je u drugoj četvrtini držao čak  i +5 prednost. Žilava ekipa Bosca bila je motivirana iznenaditi Zelene, no onda potkraj treće četvrtine počinje njihov raspad. Na kraju ogleda postojalo je samo Škrljevo na terenu koje je dobilo posljednju četvrtinu 31:8 te tako uspjelo otići u drugi krug natjecanja. Igrači Škrljeva bili su tricaški raspoloženi te ubacili 11 šuteva iza linije za tri poena, a i nadskakali su Bosco za čak 25 skokova čime su zaradili ključnu prednost u susretu.

Marko Milekić predvodio je Škrljevčane s 17 poena (tek dva promašaja iz igre) i 9 skokova, Dino Palčić imao je 14 ubačaja, 5 asista i 4 skoka dok je i Ivan Vodopija ostvario dobar all round učinak s 4 poena, 4 asistencije, 3 ukradene lopte te 12 skokova. Domaćine je u igri držao Zvonimir Ćutuk koji je na kraju stavio 15 poena i skupio 6 skokova.

Škrljevo sada sljedećeg tjedna u drugom kolu hrvatskog kupa čeka novi zagrebački klub, KK Zagreb. Mravi su se lagano obračunali s Podravcem iz Virja 115:73 , a nadamo se da će Škrljevo odigrati pravu utakmicu protiv njih i plasirati se na završni turnir osmorice najboljih!

BOSCO – ŠKRLJEVO   61:91 (19:25, 20:13, 14:22, 8:31)

Bosco: Reljanović 4, Baričević 5, Kuga, Biloš, Tušek 11, Gazić 6, Rezo 6, Ćutuk 15, Bubalo 10, Božek, Katić, Brzović.
Škrljevo: Konjević 9, Marasović 2, Palčić 14, Stipčić 6, Vodopija 4, Bilalović 2, Boban 13, Dubelj 5, Juričić 2, Milekić 17, Molnar 7, Radunić 10.