Škrljevo tijesnim porazom otvorilo novu sezonu A-1 lige

12240883_892341937527950_7459180440718447408_oNakon što su izgubili od Zagreba u drugom kolu hrvatskog kupa, igrače Škrljeva isti je protivnik čekao i na otvaranju A-1 lige. Škrljevani su pokazali da u prošloj utakmici na Mavrincima nisu pružili sve što mogu, ali nažalost u napetom susretu u Trnskom ipak nisu uspjeli doći do pobjede.

Zagrepčani su imali odličan ulazak u susret sa serijom od 13-3, no Škrljevo se uspjelo brzo oporaviti od toga. 20:16 završila je prva četvrtina za Mrave, a onda u drugoj dionici kreće šuterska kanonada Škrljeva. Igrači Luke Bujasa ubacuju šest trica i preuzimaju vodstvo, a za + 8 gostiju na predahu bio je najzaslužniji kapetan Matteo Juričić koji je sve 4 gađane trice pogodio.

No Zagreb se u nastavku probudio te u zadnju četvrtinu uspio ući u egalu (59:59), dok je Škrljevo od naleta Mrava štitio najraspoloženiji pojedinac Zelenih Davor Konjević. Izjednačeno je bilo do samog kraja, a ključnim se pokazalo polaganje Luke Božića minutu prije završetka. Škrljevo nije uspjelo zabiti niti jedan od dva šuta na kraju, dok je Zagreb rutinski pospremio potrebna slobodna bacanja i slavio 82:78.

Davor Konjević bio je najbolji strijelac Škrljeva s 24 poena, od čega je ubacio čak 5 trica. Istaknutu partiju imao je i Antonio Boban s 13 poena i 13 skokova, no oni s ostatkom momčadi ipak nisu imali pretjerano dobru realizaciju što je na kraju rezultiralo s 37 % šuta Škrljeva. Zeleni su se danas bolje držali u svim aspektima igre te su radili manje grešaka, no par pogodaka je ipak falilo. Nakon susreta u kupu još jednu odličnu partiju imao je Pavle Marčinković s 24 poena ,9 skokova i 3 asista, a Toni Vitali nadodao je 20 poena.

Sljedeća utakmica Škrljeva u A-1 ligi je u njihovoj dvorani na Mavrincima, a protivnik će biti šibenski Jolly JBS.

Zagreb – Škrljevo 82-78 (20-16, 14-26, 25-17, 23-19)

Zagreb: Božić 17, Junaković 6, Marčinković 24, Vitali 20, Vlaić 4, Batur 4, Majcunić, Majić, Perić, Ramljak 7
Škrljevo: Konjević 24, Marasović 4, Palčić 3, Stipčić 11, Vodopija 7, Bilalović, Boban 13, Cook 2, Dubelj, Juričić 12, Milekić, Radunić 2