Škrljevo protiv Alkara do prve prvenstvene pobjede!

15003254_1128817687213706_9157120640035060409_oŠkrljevo je u 6.kolu A-1 lige na Mavrincima ugostilo sinjski Alkar te nakon velike drame i produžetaka uspjelo doći do prve prvenstvene pobjede rezultatom 91:84.

Jako su Škrljevani ušli u utakmicu – 18-7 serija bila je naznaka dobrih stvari, a do kraja četvrtine Alkar je ipak uspio smanjiti razliku na -7. U drugoj dionici Alkar je uspio preuzeti inicijativu. Tricama Vrlike Sinjani prelaze u vodstvo, a da se ne previše ne odvoje brinuo se tko drugi nego najbolji igrač Škrljeva ove sezone – Davor Konjević. Sa svojih 7 uzastopnih poena na kraju prvog poluvremena uspio je svoju momčad održati na pristojnih -5.

Nakon predaha dvjema tricama gosti povećavaju prednost, no Škrljevo uzvraća s 10-0 kada ih Dino Palčić i Ivan Vodopija ponovno vraćaju u rezultatsku neizvjesnost. Igralo se onda koš za koš, no momčad Alkara pred zadnju četvrtinu ipak ima 62:58 vodstvo. A onda u zadnjih 10 minuta ponovno Konjević show. Kraljevičanin prvo dvama koševima opet stavlja domaćine u dobitnu poziciju, zatim krade loptu i zabija tricu, a svoju ludu sekvencu završava s dvije dvice. Gosti u to vrijeme nisu zabili niti jedan poen te se činilo da nakon tog šoka za njih više nije bilo povratka. No ipak nije bilo tako.

Plus 13 Škrljevo je imalo 2:40 minutu prije kraja, ali onda se počinju događati nevjerojatne stvari. Prvo Dominović pogađa tricu, a onda se uslijed mnogih pogrešaka Škrljeva ukazao Nikola Gaurina te u zadnjih 90 sekundi zabio 10 poena zaredom za izjednačenje 79:79. Modrić je onda pak uspio blokirati Konjevićev šut za pobjedu, a domaćini su mogli odahnuti kada je isti igrač promašio šut u zadnjoj sekundi te propustio dovesti Alkar do velikog preokreta.

Krenulo se u produžetke u kojima su igrači Luke Bujasa na sreću uspjeli prevladati šokantan kraj regularnog vremena. Konjević se iskupio za promašaj pri kraju te prelomio utakmicu s tricom, a sve je dovršio kapetan Matteo Juričić sa šutom za dva i mirno izvedenim slobodnim bacanjima. Veliki triler tako je uspio pripasti Škrljevu s pobjedom od 7 razlike.

Davor Konjević bio je fantastičan s 30 poena, 10 skokova i 5 ukradenih lopti, dok je Ivan Vodopija pomogao s 16 poena i 5 skokova, a bio je i bez promašaja iz igre. Vrlo dobru partiju pružio je i Dino Palčić s 10 poena i 10 asistencija. Brandon Johnson bio je prvi strijelac Alkara s 21 poenom čemu je dodao i 10 asista, dok je uzaludni junak Nikola Gaurina zabilježio 18 poena i 11 skokova.

Škrljevo će tako sada s prvom pobjedom moći lakše disati uoči nastavka sezone, a prilika za nove bodove čeka ih sljedeći tjedan u Šibeniku protiv istoimenog domaćina, GKK Šibenika.

Škrljevo – Alkar 91-84 (23-16, 15-27, 20-19, 21-17, 12-5)
Škrljevo: Palčić 10, Vodopija 16, Konjević 30, Radunić 11, Stipčić, Cook, Milekić 1, Juričić 8, Boban 9, Marasović 2, Williams 1, Dubelj 3.
Alkar: Johnson 21, Boban 4, Gaurina 18, H. Vučić 7, K. Vučić, Modrić 5, Dominović 5 , Bilandžić 11, Jurela -, Vrlika, F. Vučić -, Žuljević -.