Škrljevo porazom otvorilo Mavrince

12240883_892341937527950_7459180440718447408_oIzabranici Luke Bujasa otvorili su Mavrince porazom protiv Jolly JBS-a, koji je rutinski uzeo pobjedu s 93-80.

Košarkaši Škrljeva bolje su otvorili utakmicu te su na krilima Stipčića i Palčića otvorili susret sa 7-0. Šibenčanima nije dugo trebalo da se priberu te su uspjeli doći do prvog izjednačenja u 6. minuti susreta tricom Novačića (15-15). Škrljevo je uspjelo do kraja prve četvrtine se opet odvojiti na +5 zahvaljujući koševima Radunića i Bobana (24-19). Jolly je ipak uspio u zadnjim trenutcima četvrtine tricom Bilinovca stići na minimalnu razliku, 24-22.

Druga četvrtina ponudila je potpuno drugu priču na parketu. Jolly je ubacio u višu brzinu te kad je u 12. minuti susreta uzeo vodstvo tricom Špralje (28-30) nije se više osvrtao nazad. Vođeni Špraljom i Novačićem, Šibenčani su polagano gradili svoje vodstvo, koje je na kraju prvog poluvremena iznosilo velikih +14, 54-40.

Nastavili su svoju dominaciju i trećoj četvrtini Šibenčani, gdje su stigli čak i do uvjerljivih +20 u jednom trenutku (78-58). Međutim, Škrljevo je uspjelo ublažiti svoj poraz u zadnjoj četvrtini, zahvaljujući raspoloženom Mateju Raduniću. Rezultat je na kraju glasio 93-80 za Jolly JBS.

U pobjedničkim redovima se najviše istaknuo Šime Špralja, koji ubacio 20 koševa. Nikola Došen zabio je 14 koševa dok su Duane Scott i Ivan Novačić susret završili s 13 koševa.

U redovima Škrljeva najviše se istaknuo Dino Stipčić s 16 koševa. Dobru partiju je pružio i mladi centar Radunić, koji se polako vraća na košarkaške terene nakon teške ozljede. U ovom susretu je ubacio 14 koševa, kojima je pridodao još 4 skoka.

Škrljevo je ovoga puta imalo dobar šut (50% za tri poena), ali obrana je curila na sve strane što raspoloženi Šibenčani nisu propustili kazniti.

U sljedećem kolu košarkaši Škrljeva idu u goste Zaboku (22.10), gdje će pokušati izboriti prvu pobjedu u A-1 ligi. Na Škrljevu je da izvuče pouke iz ove utakmice te da nas razveseli sljedećeg vikenda.

KK Škrljevo – KK Jolly JBS 80-93 (24-22, 16-32, 18-24, 22-15)

KK Škrljevo: Stipčlić 16, Radunić 14, Konjević 10, Juričić 10, Palčić 6, Bilalović, Marasović 2, Cook 6, Boban 4, Dubelj 2, Williams 4, Vodopija 6.

KK Jolly JBS: Špralja 20, Scott 13, Nobačić 13, Došen 14, Bilinovac 12, Klepo, Marić 2, Vladović, Brkić 10, Papac 6, Perković 3.