Škrljevo palo u infarktnoj završnici protiv Splita

15039669_1133062773455864_5703297464785194196_o-1Škrljevo je bilo blizu velikog preokreta protiv Splita u osmom kolu A-1 lige, ali su na kraju ipak morali priznati poraz 59-61.

Škrljevo je otvorilo utakmicu serijom 7-3 na krilima Palčića i Konjevića, ali Split se odmah vratio u utakmicu. Košarkaši Škrljeva imali su puno izgubljenih lopti kroz prvu četvrtinu (4), ali košarkaši Splita nisu uspjeli iskoristiti te propuste domaćina. Škrljevo je nošeno domaćom atmosferom opet uzelo inicijativu te je otišlo na +5 (15-10). Do kraja četvrtine uspješno su održali svoje vodstvo pomoću slobodnih bacanja (6/6) te su u drugu dionicu ušli s 21-16.

Druga dionica je otvorena koracima Nicka Cooka. Škrljevo je nastavilo držati svoje vodstvo, igrajući koš za košem sa Splitom. Međutim, što se četvrtina bližila kraju, ruke su počele sve više i više drhtati kod košarkaša obiju momčadi. Brian Williams je tri minute prije kraja dionice zabio za vodstvo Škrljeva 31-28. Njegov koš se ispostavio kao zadnji od domaćina do predaha. Splićani su bili iste sreće u ofenzivnom dijelu, ali su preko Jukića i Filipovića ipak uspjeli izjednačiti te na odmor otići s 31-31.

Gosti su u trećem kvartalu nakon dugo vremena opet uzeli vodstvo košem Dijana (33-31). Škrljevo se nastavilo mučiti u napada, ali su imali sreće što su dijelili muke sa Splitom. Ivan Vodopija je prekinuo sušu polaganjem za 33-33.  Split tada radi svoju prvu ozbiljniju seriju (11-0) te odlazi na prvu dvoznamenkastu prednost. Konjević u tim trenutcima ipak uzima stvari u svoje ruke te zabija 5 koševa zaredom za smanjenje euforije u suparničkom taboru. Održali su Splićani ipak svoju prednost koševima Kalajžića i Jukića te su treću četvrtinu završili s vodstvom od 50-43.

Zadnju dionicu igre Split je rutinski otvorio, držeći sve prilaze svom košu zatvorene. U jednom trenutku je Split na krilima Kanaeta otišao opet na dvoznamenkastu prednost (+10). No, Škrljevo se opet počelo buditi u napadačkom dijelu što se utakmica bližila kraju. Konjević je uz malu pomoć Juričića počeo smanjivati zaostatak. Međutim, Split je opet otišao na +11 tri minute prije kraja (61-50). I tada su stali. Boban i Konjević su uvidjeli svoju priliku te su zajedničkim snagama ubacili zadnjih 9 poena da bi u samu završnicu susreta ušli s -2. No, s 4 sekunde na semaforu, Konjević je promašio polaganje za odlazak u produžetak te je Škrljevo ostalo prekratko za novu pobjedu.

Davor Konjević skoro je upisao double-double. Ubacio je 19 koševa te je uhvatio još 7 skokova. Najviše mu je pomogao Dino Palčić, koji je ubilježio 14 koševa. Kod momčadi Splita, Jukić je bio najefikasniji igrač s 16 koševa. Veliku pomoć je imao u Dijanu, koji je ubilježio 8 skokova i 5 asistencija te je još ubacio 2 poena.

Škrljevo – Split 59-61 (21-16, 10-15, 12-19, 16-11)

Škrljevo: Konjević 19, Palčić 14, Boban 8, Vodopija 4, Radunić 2, Cook, Dubelj, Milekić, Stipčić 6, Marasović 2, Williams 2, Juričić 2.

Split: Dijan 2, Kalajžić 9, Jukić 16, Rančić 6, Filipović 7, Širko 5, Subotić 2, Najev 4, Kanaet 8, Kdežo 2, Galić 0.