Škrljevo došlo do nove pobjede u polufinalu turnira u Monfalconeu

Košarkaši Škrljeva su uspjeli po četvrti put slaviti na pripremama – u polufinala turnira u Monfalconeu pobijedili su Udine.

Talijanski drugoligaš pošteno je namučio Škrljevo – dobile su Udine prve dvije četvrtine i vodile s +6(40:34) na poluvremenu. Ipak, fantastična treća četvrtina Škrljeva presudila je u ovom susretu. S 32:20 projuhali su Rajkovićevi momci od 20. do 30.minute susreta i došli do svoje +6 prednosti koju nisu uspjeli prosuti iako su Udine dobro zaprijetile u zadnjoj dionici. No, na kraju Škrljevo dobiva utakmicu s 88:85 te ulazi u finale 15. Trofeo Monfalcone., gdje će sutra od 20 sati igrati protiv pobjednika drugog polufinala između Triesta i Agrigenta.

Najbolji strijelac Škrljeva po običaju je bio Davor Konjević s 17 poena, a Brian Williams i Dino Stipčić dodali su po 16 i 15 poena. Zeleni u ovom susretu nisu mogli računati na Josipa Barnjaka koji se oporavlja od lakše ozljede.

Udine – Škrljevo 85:88 (21:16,19:18,20:32, 25:22)
Škrljevo: Štemberger 13, Konjević 17, Boban 5, Perković 5, Radunić 11, Nash, Williams 16, Stipčić 15, Furlan 6.