Škrljevo bolje od Vrijednosnica za drugu prvenstvenu pobjedu!

Dok je vani nevrijeme činilo svoje(i gasilo struju nakratko u dvorani), Škrljevo je na Mavrincima igralo utakmicu trećeg kola Premijer lige. Škrljevčane sve to nije smetalo te su domaći upisali drugu pobjedu sezone.

Ni jedni ni drugi na samom početku nisu uspjeli razviti veću prednost, no nakon and-onea Radunića i trice Stipčića Škrljevo u šestoj minuti ide na +6. Odličnim protokom lopte i kreativnim proigravanjima Škrljevo je mučilo zbunjenu gostujuću obranu, a ubrzo su Zeleni stigli do +11 nakon serije 11-0. Kad su Vrijednosnice uspjele povezati 4 poena, Stipčić i Boban uzvratili su tricama za +15, a nakon 10 minuta bilo je 28:17 za Škrljevo.

Dečki Damira Rajkovića svojim su konstantnim napadom održavali svoju prednost, no par naivnih propusta u obrani ipak je omogućilo Osječanima da budu na životu. 2 minute do kraja poluvremena približili su se gosti vođeni Joisom i na -6, ali ipak aktivirala se i ubrzala ofenziva Zelenih te Radunić, Nash(poster zakucavanje na Krajini!), Perković i Williams dovode poenima Škrljevo s 51:40 vodstvom na odmor.

Slično startu utakmice krenula je i treća dionica, no napadačka rezerviranost obaju takmaca naravno više paše Škrljevu koje drži svoj lijepi plus. Ali 4 izgubljene lopte zaredom koštaju onda domaće jer VROS radi 8-0 i odjednom dolazi na -3. Uvukla se nervoza kod Škrljeva, Williams ne uspijeva pogoditi ni bacanja u tom razdoblju. Zatim Konjević i američki razigravač donose malo mirnoće svojim šutevima, a da s većom prednosti Škrljevo otiđe u zadnji dio mogao se pobrinuti Štemberger, međutim on promašuje tri šuta zaredom i samo s +1(58:57) ide se dalje.

Ušli smo tako u napetu četvrtu četvrtinu gdje se počelo igrati koš za koš, a Škrljevo je dobilo svog junaka prvo u Bobanu koji je predvodio ekipu u prvih 6 minuta te zadnje dionice, da bi se onda jako razigrali Perković i Stipčić. Ovaj dinamični duo odveo je poenima i kreacijom svoje do +11 i Osječani su bili sve dalje, da bi Konjević svojom tricom minutu i pol do kraja čini se riješio većinu dvojbi oko pobjednika. Činilo se jer uporni gosti rade seriju 8-0 i dolaze na -4. Ipak u zadnjem napadu Perković je zabio, a Brokeri nisu mogli pogoditi da opet zakompliciraju – Škrljevo je dobilo s 89:81.

Dino Stipčić vodio je Škrljevo s 20 poena(11 od toga u zadnjoj četvrtini) i 5 skokova, Davor Konjević imao je 16 poena, dok je Jasmin Perković susret završio s 13 poena, 5 skokova i 5 asistencija. Venkatesha Jois vodio je ozljedama oslabljene poražene s 23 poena i 9 skokova.

Sljedeće kolo Škrljevo gostuje kod Zadra, u istom terminu(nedjelja, 17:05). U tom susretu Rajković neće moći računati na Perkovića i Štembergera koji su u Chengduu na finalu 3×3 World Toura.

Škrljevo-Vrijednosnice Osijek 89:81(28:17, 23:23, 7:17, 31:24)

Škrljevo:Konjević 16, Radunić 11, Williams 12, Stipčić 20, Perković 13, Nash 2, Štemberger 2, Jashari -, Barnjak 1, A.Boban 12, Hrnjkaš -, Furlan 0.

Vrijednosnice Osijek: J.Boban 8, Taylor 14, Markulin 14, Jois 23, Turalija 9, Došen 9, Bačić -, Anzulović -, Krajina 4, Vrkić -.