Škrljevo bez šanse protiv Cedevite

Škrljevo je uzelo prvu četvrtinu, Cedevita ostatak utakmice.

U novome kolu Premijer lige hrvatski prvak, Cedevita, poigrao se sa Škrljevom te je uzeo laku pobjedu rezultatom 93-68. Cedevita je na početku izgledala dosta ispuhano, što je Škrljevo iskoristilo da napravi seriju 2-9 na krilima Konjevića i Perkovića. Međutim, kako su minute prolazile, tako se i Cedevita počela zagrijavati. Zdovc nije previše štedio svoj sastav (osim Ukića i Nicholsa) te se nastala razlika nastala na samome početku susreta počela smanjivati. Škrljevo je uspjelo prvu četvrtinu završiti u plusu, ali već u drugoj je situacija bila obrnuta. Slobodnima bacanjima Žganeca Cedevita u 13.minuti napokon prelazi u vodstvo, da bi potom po kratkom postupku pobjegla na +9 do poluvremena (37-28).

Međutim, stvari su ovdje već bile jasne. U drugome poluvremenu su postale još jasnije s obzirom da je kod Škrljeva jedini raspoložen bio Brian Williams, ali on sam nje mogao protiv domaćina koji je nastavio nemilosrdno graditi svoju prednost koja je nakon treće četvrtine iznosila +17, 64-47. Zadnja četvrtina nam nije ponudila nikakve preokrete te je Cedevita mogla početi slaviti svoju pobjedu.

Kod Vitamina je najbolji opet Nik Slavica s 19 koševa, dok je kod Škrljeva odličan bio Jasmin Perković s 19 koševa.

Cedevita – Škrljevo 93:68 (15:18, 22:10, 27:19, 29:21)

Cedevita: Krušlin 7, Perković 8, Johnson 1, Katić 2(6as), Bajo 2, Slavica 19, Žganec 10(7sk), Musa 14, Cherry 5, Ramljak 3, Stipanović 14, Murphy 8
Škrljevo: Nash, Štemberger, Barnjak 3, Molnar, Boban, Hrnjkaš, Perković 18(11sk), Konjević 9, Furlan 3, Williams 17(7sk). Stipčić 7