Šibenik nanio težak poraz Kvarneru

kvarner-šibenikNakon neuspjeha u Sinju protiv Alkara, košarkaši Kvarnera 2010 dočekali su u svojoj dvorani Zamet GKK Šibenik, no protiv prvenstvenog lidera doživjeli su novi, sedmi poraz u A-1 ligi rezultatom 76:98

Od prve četvrtine Šibenčani su iskazivali svoju dominaciju. Gosti su krenuli s 10-3 serijom, no uspavane Riječane probudio je malo Mauro Veljačić poenima iz kontre. Ali loša obrana koštala je Riječane koji ni u prvih 10 minuta nisu mogli držati korak sa Šibenčanima koje je predvodio raspoloženi Ive Ivanov . Prednost koju su gosti imali u reketu s Ivanovom i Halilovićem, ali i igračima s klupe poput Turkyilmaza bila je nenadoknadiva za Kvarner, a nastavila se ista priča i u drugoj četvrtini. Šibenik je lagano dolazio do svojih poena, dok se Kvarner mučio s realizacijom. Čak ni slobodna bacanja nisu ulazila za momčad Marijana Mancea što je rezultiralo s dosta poražavajućih 32:56 na poluvremenu.

Kako je uoči predaha bilo jasno tko odnosi pobjedu u večerašnjoj utakmici, drugo poluvrijeme prošlo je u revijalnom tonu. No to ne znači da su se Šibenčani opustili ,dapače bili su i dalje su nepogrešivi s gotovo svih pozicija pa im je prednost rasla i preko 30 razlike. Uspio je Antunović prije kraja treće dionice tricom smanjiti na -28, ali gostujući košarkaši u zadnjoj dionici i dalje su neumoljivi pa dolaze do svoje najveće prednosti +34. Na kraju je Kvarner iskoristio što je njihov bivši trener Vladimir Anzulović stavio na parket mlađe snage Šibenika pa se došlo do nešto podnošljivijih -22 za kraj.Spomenimo i da je za Kvarner prvi puta ove sezone nastupio mladi Zvonimir Klasan.

Mauro Veljačić po običaju je bio prvo ime Kvarnera s 21 poenom, 8 asistencija i 4 skoka, ali imao je i 5 izgubljenih lopti. Ivan Kučan dodao je 14 poena i 3 ukradene lopte, dok je Franko Kalpić zabilježio 10 poena i 8 skokova. Ive Ivanov (25 poena, 4 skoka) i Miralem Halilović (21 poen,9 skokova) bili su najzaslužniji što je mala grupa šibenskih navijača-Funcuta mogla proslaviti novu pobjedu svojih ljubimaca.

Sljedeći ispit pred igračima Kvarnera biti će gostovanje u Splitu kod istoimenog domaćina za tjedan dana, a mi se nadamo da će skupiti glave i probati pokvariti planove Splićanima u košarkaškom Jadranskom derbiju.

Kvarner 2010 – Šibenik 76-98 (17-28, 15-28, 19-25, 25-17)

Kvarner 2010: Veljačić 21,Vucić 6, Kučan 14,Kalpić 10,Gilbert 4, Barnjak 12, Antunović 7, Štimac 2,Klasan

Šibenik: Badžim 2, Halilović 21, Ivanov 25, Petani 12, Sirišćević 5, Bašić 5, Blaće, Paić 4, Pandurić 11, Radovčić 4, Šarić 2, Turkyilmaz 7