Šanac se oprostio od sezone porazom od Rudeša

Šanac je u svojoj dvorani u Karlovcu ugostio Rudeš u sklopu 18., posljednjeg kola kvalifikacijske lige te ozljedama obilježenu kvalifikacijsku ligu završio s porazom 82:94.

Šanac se dobro držao na startu te u početnim minutama došao i do 10:4 vodstva. Vodstvo su zapravo uspjeli održavati sve do 7.minute susreta, ali onda su u višu ubacili Zagrepčani koji do kraja prve četvrtine dolaze do +5(27:22). U drugoj dionici inicijativu imaju gosti, ali prije odlaska na odmor Karlovčani ostaju u igri tricama Gilberta, Kraljića i Požara te je uoči nastavka samo -2(45:47). No nisu više mogli igrači Šanca – nakon poluvremena Rudeš je ponovno odmaglio i domaći više nisu bili u prilici stići njihovu prednost. Došli su gosti i na dvoznamenkastu prednost u trećoj četvrtini koja je završila sa 75:66 za njih, dok su do kraja zagrebački košarkaši rutinirano obavili posao i onemogućili Šancu da se od svoje publike oprosti pobjedom.

Dario Gazić bio je najbolji kod karlovačke ekipe s 27 poena, 6 skokova i 3 ukradene lopte, dok je uobičajeno odličan bio Dominic Gilbert s 25 poena i 10 skokova. Antonio Kraljić i Vladimir Požar imali su po 15 i 13 poena. Najbolji kod pobjednika bio je Mario Galić s 26 poena i 7 asistencija.

Karlovčani su kvalifikacijsku ligu završili na 8.mjestu, no na sezonu trebaju gledati s ponosom jer su prije toga pokorili A-2 ligu Zapad. Zbog toga bi od sljedeće sezone trebali zaigrati jedinstvenu drugu ligu s 12 klubova koja će imati naziv Prva hrvatska liga, a u njoj bi iz naše regije trebali imati društvo Kvarnera 2010, ali i kao što smo pričali kod Pule, nije još jasno tko bi se od ostalih klubova sa Zapada trebao još pridružiti tom natjecanju.

Šanac – Rudeš 82:94(22-27, 23-20, 21-28, 16-19)

Šanac: Požar 13, Gazić 27, Gilbert 25, Beber 2, Kraljić 15, Ćosić 0, Stipić -, Katić -, Škrtić 0, Mataković 0.

Rudeš: Jurič, Galić 26, Štirjan 7, Dmitrović 17, Ljubičić 11, Radman 8, Vranješ 0, Ćavar 6, Rossi 0, Nakić-Vojnović 3, Meštrović 6.