Šanac pobjedom protiv Stoje ušao u kvalifikacije za prvu ligu

Karlovački Šanac jučer se u zaostaloj utakmici 19.kola A-2 lige Zapad lako obračunao s pulskom Stojom rezultatom 101:77 te tako osigurao kvalifikacije za prvu ligu!

Šanac je od početka dominirao susretom i jasno dao signal Stoji da se na karlovačkom terenu neće provući. Nakon prvih 10 minuta bilo je već 32:16 za Šanac, a prednost su domaćini samo nastavili povećavati. Na predahu je bilo +24, a nakon tri četvrtine Karlovčani su došli i do ogromnih +32 pa je logično da je trener Bašović izvadio glavne igrače iz igre što je Stoja iskoristila kako bi smanjila razliku na nešto manjih i konačnih -24. Domaćine nakon ovog slavlja još jedna pobjeda dijeli do osiguranja titule prvaka A-2 lige Zapad, dok će u kvalifikacije za prvu ligu zajedno s njima još drugoplasirana momčad lige.

Antonio Kraljić predvodio je Šanac prema velikom slavlju s 20 poena, dok 25 poena Dominika Bana nije bilo dostatno Stoji ni da se približi protivnicima.

Šanac Karlovac : Stoja 101:77 (32:16, 27:19, 25:17, 17:25)

Karlovac: Požar 5, Josipović 16, Panjević 14, Kragulj 2, Špehar 9, Škrtić 5, Novosel 16, Manjerović 2, Beber 10, Vladić 2, Kraljić 20. Trener: Branko Bašović.

Stoja: Budisavljević 6, Gustovarac 2, Bulešić, Dasko 15, Lukin 4, Martinović 8, Tumpić 15, Ban 25, Sošić, Pajković 2. Trener: Vladimir Korošec.