Šanac nadigrao Rudeš u gostima za novu pobjedu!

Karlovac Šanac došao je do nove pobjede u kvalifikacijskoj ligi. Ovoga puta je pao Rudeš u gostima rezultatom 59-70.

U vrlo tvrdoj utakmici Šanac je prvi uzeo vodstvo tricom Kraljića. ali domaćin je ubrzo na nju uzvratio serijom 9-2. No, tada su se obje momčadi počele mučiti u napadu te je Rudeš uspio zadržati malo vodstvo od tri koša, 14-11.

Druga četvrtina nije bila ništa drugačija. Rudeš nije ispuštao svoju prednost te je u nekoliko navrata opasno blizu došao da ju podigne na dvoznamenkasti broj (19-11). No, Šanac je čekao te dočekao svoju priliku pred kraj četvrtine kad je koševima Kraljića i Gilberta uspio izjednačiti rezultat tik pred odmor (28-28).

Plan igre su košarkaši Karlovca nastavili provoditi u nastavku susreta te su tako zamjenili uloge s Rudešom, koji je sad lovio rezultat. Minimalnu prednost su Karlovčani uspijevali održavati kroz četvrtinu da bi pred kraj nje uspjeli učiniti ono što Rudeš nije: povećali je na sigurnih +7, 45-52

U zadnjoj četvrtini se Rudeš četiri minute prije kraja uspio opet približiti na samo koš razlike, ali tada im ponestaje streljiva te do kraja susreta zabijaju još samo dva poena naspram jedanaest koševa Karlovca, koji je tako uspio produžiti svoj pobjednički niz.

Antonio Kraljić je završio dvoboj s 25 koševa na svome kontu, dok je odličan bio i Dominic Gilbert s 20 koševa i čak 21 skokom. Kod Rudeša je najbolji Mario Galić s 12 koševa.

Rudeš-Šanac Karlovac 59-70(14-11, 14-17, 17-24, 14-18)

Rudeš: Radman 5, Buzjak 0, Jurič 7, Ćavar 0, Galić 12, Štirjan 4, Torić 11, Rossi -, Dmitrović 11, Ljubičić 9, Nikić 0, Meštrović 0.

Šanac Karlovac: Požar 0, Ćosić -, Gazić 9, Kragulj 10, Gilbert 20, Škrtić -, Mataković -, Beber 7, Vladić -, Kraljić 25.