Šanac na korak do titule!

U zaostalom dvoboju 14. kola A-2 lige Zapad, lider iz Karlovca uzeo je vrlo važnu pobjedu na gostovanju kod Jadranke rezultatom 60-86.

Oba sastava su imala probleme s izostancima stožernih igrača (Tariba kod Jadranke, Požar kod Karlovca). Međutim, Šanac je zahvaljujući dubljoj klupi ipak bolje primio svoje izostanke nego domaćin. Odmah se od početka susreta nametnuo na terenu te je već nakon uvodnih deset minuta na semaforu bilo +16 za Šanac, 15-31. Igrači Jadranke uspjeli su potegnuti u drugoj četvrtini sve do -11, ali opet je stvari u svoje ruke uzeo Karlovac, koji je u trećoj četvrtini došao na visokih +18. Zahvaljujući tome, u zadnjoj dionici igre trener Bašović je mogao na teren poslati drugu petorku, koja je uspješno završila susret.

Panjević je bio enigma za obranu Jadranke te je susret završio s 26 koševa. Dobro ga je pratio Beber sa svojih 17 koševa. Kod Jadranke je najprecizniji bio Kremenović s 15 ubačenih koševa.

Ovom pobjedom je Karlovac Šanac došao nadomak kvalifikacija za A-1 ligu te će teško ispustiti prvo mjesto iz svojih ruku. Potvrda toga svega bi mogla doći već ovu srijedu kada im u goste dolazi Stoja.

Jadranka – Šanac 60 : 86 (15:31,17:12,13:20,15:23)

Jadranka: Horvat 2, Herenda 13, Perkić, Fučić, Mužić 14, Kremenović 15, Jakovljević 10, Latin 4, Mršić, Kušeta 2.

Šanac: Josipović 5, Panjević 26, Kragulj, Špehar 12, Mataković, Novosel 10, Manjerović, Beber 17, Vladić 6, Kraljić 10.