Šanac bolji od Kvarnera na otvaranju Prve lige

Šanac i Kvarner 2010 susreli su se danas na otvaranju Prve lige, a bivši A-2 ligaši pokazali su se boljima od bivših A-1 ligaša te stigli do pobjede 86:75.

Iako je Kvarner krenuo u utakmicu vodstvima 4-0 i 6-3, furiozan je bio uzvrat Karlovčana. Momčad Branka Bašovića na krilima trojca Češković-Panjević-Josipović zabila je 9 šuteva zaredom te je u cijeloj prvoj četvrtini promašila samo dva šuta iz igre. Riječka obrana nije znala što ju je snašlo – serijom 29-8 Šanac je zaključio prvu dionicu utakmice koju je dobio s 32:14. Ivan Kučan pobrinuo se za malo sretniji nastavak te je svojim pogocima uspio dovesti Kvarner do -10, međutim na drugoj strani parketa i dalje nisu imali rješenja za raspoložene domaće. Ipak, krajem poluvremena Krstić, Kučan i Odak s dvije trice 9-0 serijom smanjuju na -3(45:48) te su nakon prijašnjeg velikog zaostatka poprilično zadovoljni mogli otići na odmor.

Nakon trice Krstića kojom su Kvarneraši izjednačili na 48:48, napadi obje momčadi malo su se smirili u odnosu na raspoložene dionice iz prvog dijela. No, ipak je inicijativu imao domaći Šanac, dok Manceovi dečki nisu bila ista momčad dok Kučana nije bilo na parketu. Povratkom njega na teren Kučan zajedno s Matom Vucićem uspijeva skoro doći do egala, no Češković u zadnjim sekundama treće dionice odvodi Šanac s 65:59 u zadnju dionicu. Startom tih posljednjih 10 minuta Vucić uspijeva nakratko vratiti vodstvo Kvarneru, ali onda Šanac ipak lomi utakmicu na svoju stranu. Tri trice zaredom pospremaju domaćini, dok Riječani ne uspijevaju uzvratiti, već su u krivo vrijeme upali u sušu – od 33. do 39.minute ostali su bez itijednog poena. Šanac je uspio privesti posao kraju i slaviti s 86:75.

Povratnik u redove Šanca Matija Češković zapaprio je svom drugom bivšem klubu s 21 poenom i 5 asistencija, dok je Antonio Kraljić dodao 17 poena, od čega dvije ključne trice u zadnjoj dionici. Branimir Josipović imao je 14 poena, dok su dvoznamenkasti još bili najnoviji igrači kluba Sanjin Legović i Nino Tomić. Ivan Kučan je za Kvarner upisao 30 poena, dok je Mate Vucić ubilježio 12 poena i 9 skokova. Ipak, nisu imali dovoljno raspoložene suigrače da bi danas stigli do slavlja.

Šanac-Kvarner 2010 86:75(32:14, 16:31, 17:14, 21:16)

Šanac: Josipović 14, Panjević 9, Legović 12, Češković 21, Kraljić 17, Požar, Mileta, Tomić 10, Škrtić 1, Mataković, Beber, Lipak 2.

Kvarner 2010: Delpin 2, Vucić 12, Kučan 30, Krstinić 4, Brajdić, Odak 7, Šamanić 7, Cvitković 2, Ferenčić 4, Šibenik, Krstić 5, Ćavar 2.

Photo by: KK Kvarner 2010