Rudar uvjerljivo slavio protiv Ghie Staff

Rudar Labin i Ghia Staff Pazin jučer su odigrali zaostalu utakmicu 13.kola A-2 lige Zapad. Ekipa iz Labina na kraju je uvjerljivo slavila na svom domaćem terenu, s rezultatom 74:51.

Labinjani su od početka nametnuli svoju igru te nakon prve četvrtine poveli 7 razlike, a dalje zapravo samo povećavali svoju prednost. Očekivano, nakon blagdanske pauze utakmica je protekla s dosta grešaka, a igralo se i vrlo čvrsto – dosuđeno je 39 prekršaja. No to nije spriječilo domaćine da nakon prvog poluvremena, kojeg su završili s 39:24, i dalje podebljaju razliku nad Pazinjanima koji se više nisu mogli vratiti u susret te su igrači Rudara brzo mogli početi slaviti 9.pobjedu u prvenstvu i treće mjesto na tablici.

Balansirani napad Rudara predvodili su Tomislav Troskot s 13 poena i Zdenko Zorić s 12 poena. Andro Krstinić bio je najbolji kod pazinske ekipe s 21 poenom, dok je u svom debiju za Ghiu Staff Kamaldin Gamma ubacio 7 poena.

RUDAR-LABIN – GHIA STAFF 74 : 51 (21:14, 18:10, 20:11, 15:15)

Rudar: Amančić, Lonzar 8, Nadarević 3, Molnar 11, Breulj 9, Fable, Troskot 13, Perić 8, Trbović 10, Licul, Zorić 12, Mohorović. Trener: Šućurević G.

Ghia Staff: Ravnić, Ćus A. 5 , Ćus P. 4, Guštin, Grbić 3 (1), Jakus, Daus 3, Krstinić 21, Despot 6, Zajc, Gamma 7, Belina 2. Trener: Ćus N.